Wynajem busów w Warszawie

14 czerwca 2020r.


Wynajem busa osobowego umożliwia zaplanowanie wspaniałych wakacji. Prezentujemy 14 miejsc w Warszawie, które warto odwiedzić po wypożyczeniu busa. Warszawa jest prawdopodobnie najbardziej znanym miastem w Polsce. Nic dziwnego – to stolica kraju, ale Warszawa jest znana także z wielu innych powodów.

1. Starówka
Wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO warszawska Starówka została całkowicie odbudowana po II wojnie światowej, głównie na podstawie XVIII-wiecznych obrazów włoskiego malarza Canaletto. Sercem okolicy, strzeżonej dumnie przez warszawską syrenkę, jest Rynek Starego Miasta z restauracjami i kawiarniami. Odwiedzający powinni też koniecznie zobaczyć Barbakan i Katedrę św. Jana, a także zwiedzić malownicze, kręte uliczki.

2. Pałac Kultury i Nauki - plac Defilad 1, 00-901 Warszawa
Najbardziej rozpoznawalnym budynkiem w Warszawie jest Pałac Kultury i Nauki. Jest to najwyższy budynek w Warszawie. Winda umożliwia wjazd na górę i podziwianie przepięknej panoramy miasta.

3. Praga
Innym kultowym miejscem w Warszawie jest Praga. Busem osobowym można się bardzo szybko przedostać na miejsce docelowe. Praga jest pozbawiona komercyjnego napływu sieciowych knajp na każdym rogu - oczekujcie kawiarni artystycznych, uroczych księgarni, lokalnych pubów z atmosferą i tętniącym życiem graffiti.

4. Łazienki królewskie
Oprócz miejskiej zabudowy Warszawa jest bardzo zielonym miastem. Jest pełna ogrodów, parków liściastych i wszystkich uroków natury. Łazienki to jeden z najlepszych parków miejskich w Europie Centralnej. Rozległe ogrody, ogromny staw, kawiarnia sprzyjają odpoczynkowi. Dojazd busem osobowym z centrum miasta do łazienek królewskich to około 15 minut.

5. Muzeum Chopina - Pałac Gnińskich, 00-368, Okólnik 1, 00-368 Warszawa
Warszawa jest także rodzinnym miastem Fryderyka Chopina. W mieście znajduje się Muzeum Chopina, a Krakowskie Przedmieście znane jest ze słynnych ławeczek Chopinowskich. Busem osobowym można się także dostać na koncert jego muzyki.

6. Pałac Prezydencki - Krakowskie Przedmieście 48/50, 00-071 Warszawa
To właśnie tutaj od XVII wieku stacjonują polscy prezydenci. Pałac jest codziennie strzeżony, ale dostępny dla wszystkich. Przed pałacem znajduje się pomnik Józefa Poniatowskiego, dowódcy Wojska Polskiego.

7. Zamek Królewski - plac Zamkowy 4, 00-277 Warszawa
Dawniej rezydencja królewska między XVI a XVIII wiekiem, obecnie zamek mieści muzeum i jest otwarty dla zwiedzających. Odrestaurowany i wyposażony w dzieła sztuki, przenosi zwiedzających do czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego, ostatniego króla I Rzeczypospolitej. Zamek królewski to miejsce obowiązkowe podczas wycieczki busem osobowym do Warszawy.

8. Muzeum Narodowe - al. Jerozolimskie 3, 00-495 Warszawa
Miłośnicy sztuk pięknych powinni udać się do Muzeum Narodowego, gdzie będą mogli odnaleźć sztukę polską i europejską od średniowiecza do współczesności. W muzeum znajduje się kilka galerii poświęconych polskiej sztuce, w których znajdują się jedne z najlepszych dzieł czołowych malarzy w kraju, w tym Jana Matejki i Józefa Chełmońskiego. Dojazd busem osobowym jest bardzo łatwy, gdyż miejsce znajduję się w centrum Warszawy. Dookoła znajduje się sporo miejsc parkingowych. Muzeum znane jest również z ciekawych wystaw okazjonalnych, więc przed wizytą koniecznie sprawdź, co aktualnie Muzeum ma do zaoferowania.

9. Zachęta - plac Stanisława Małachowskiego 3, 00-916 Warszawa
Dedykowana sztuce współczesnej, Zachęta organizuje wystawy. Zachęta znajduje się przy ul. Stanisława Małachowskiego, niedaleko ogrodu Saskiego w Warszawie. Busem osobowym można łatwo zaparkować w okolicy, gdyż dookoła znajdują się liczne parkingi. W ramach promocji artystów z Polski i zagranicy galeria organizuje liczne rozmowy, dyskusje i pokazy. Zwiedzający mogą także odwiedzić księgarnie, w której znajduje się duży wybór publikacji związanych ze sztuką.

10. Fotoplastikon - al. Jerozolimskie 51, 00-697 Warszawa
Warszawski Fotoplastikon to jedno z niewielu takich miejsc w Polsce i jedno z nielicznych na świecie. Teatr stereoskopowy, oparty na systemie rotacyjnych obrazów Kaiser-panorama, umożliwia widzom oglądanie zmieniających się trójwymiarowych obrazów. Teatr stereoskopowy był prekursorem dla kin. Warszawskie archiwum Fotoplastikonu zawiera ponad 3 000 oryginalnych zdjęć z miasta i z całego świata. Bus osobowy najlepiej zaparkować przy ul. Nowogrodzkiej, gdyż Al. Jerozolimskie bywają zatłoczone.

11. Centrum Nauki Kopernik - Wybrzeże Kościuszkowskie 20, 00-390 Warszawa
Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić podczas wycieczki busem osobowym to położone nad brzegiem Wisły Centrum Nauki Kopernik, które jest największym ośrodkiem naukowym w Polsce. Znajduje się w nim ponad 450 interaktywnymi wystaw w sześciu interdyscyplinarnych galeriach. Szczególnie warte odwiedzenia jest Niebo planetarium Kopernika, które oferuje pokazy filmowe i pokazy na żywo. Ci, którzy chcą uciec od tłumów podekscytowanych dzieci, mogą zdecydować się na wizytę w ośrodku podczas wieczorów dla dorosłych, które odbywają się raz w miesiącu między 19.00 a 22.00.

12. Nabrzeże Wisły
Jest to miejsce szczególnie popularne wśród młodych ludzi. W weekend po obu stronach Wisły nabrzeża stają się popularnym miejscem spotkań. Strona wschodnia, z piaskiem i trawą, charakteryzuje się bardziej naturalnym klimatem i niezliczoną ilością ognisk, natomiast strona zachodnia, przyciąga ludzi licznymi ciężarówkami z jedzeniem i plażowymi barami.

13. Muzeum Neonu - Mińska 25, 03-808 Warszawa - Praga
Muzeum Neonu stara się zachować unikalny klimat epoki zimnej wojny w Warszawie: ikoniczne neony miasta. Zaprojektowane przez znanych artystów, projektantów i architektów neony powoli znikają z ulic, znajdując jednocześnie schronienie w tym specyficznym miejscu. Muzeum oferuje ciekawą lekcję typografii, jak również zachowania wzornictwa funkcjonalnego. Miejsce znajduje się kilkanaście minut od centrum, dlatego wynajem busa osobowego umożliwia komfortowe dotarcie do muzeum.

14. Złote Tarasy - Złota 59, 00-120 Warszawa
Złote Tarasy to centrum handlowe znajdujące się w sercu miasta, bezpośrednio przy dworcu Warszawa Centralna. Oprócz zrobienia zakupów można skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej czy rozrywkowej. W podziemiu znajduje się parking, w którym można zaparkować wynajętym busem.

To już koniec pierwszej części propozycji na zwiedzanie Warszawy busem osobowym. Zapraszamy do kontaktu z naszą wypożyczalnią aut, pomożemy wybrać najlepszy samochód dostosowany do Twoich potrzeb.

Komentarze

 • Malwina – Kraków

  Wynajem busa 8 osobowego - Mercedes Vito Extra Long

  Czerwiec 11, 2020

  Spędziliśmy w Warszawie piękny weekend. Miasto ma wiele do zaoferowania, a wynajęty bus umożliwił nam komfortowe zwiedzanie miasta. Wypożyczalnia busów osobowych Warszawa - MAICAR jest godna polecenia.

 • Tomek - Poznań

  Wynajem busa 8 osobowego - Toyota ProAce Vip

  Maj 26, 2020

  Przyjechaliśmy wraz z moimi współpracownikami na delegację służbową do Warszawy. Wynajęliśmy busa z wypożyczalni busów osobowych Warszawa - MAICAR. Po zakończonych spotkaniach biznesowych mogliśmy zobaczyć miasto. Stolica jest przepiękna, a wypożyczalnia aut MAICAR jest zdecydowanie godna polecenia!

 • Iza – Piaseczno

  Wynajem busa 9 osobowego - Opel Vivaro Long

  Marzec 11, 2019

  Warszawa jako miasto, zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Wynajętym busem odwiedziliśmy stare miasto w Warszawie, Muzeum Narodowe, Fotoplastikon. Wieczorami spędzaliśmy wspaniały czas na nabrzeżu Wisły. Wszystkie opisane miejsca są wyjątkowo, podobnie jak jakość obsługi klienta w wypożyczalni busów osobowych Warszawa - MAICAR.