Atrakcje w Polsce, które Warto odwiedzić busem osobowym

Wypożycz busa i odwiedź najciekawsze miejsca w Polsce.

Atrakcje w Polsce, które Warto odwiedzić busem osobowym
Wisłoujście - busy Warszawa

Atrakcje w Polsce, które Warto odwiedzić busem osobowym
Chcesz zaplanować rodzinny wypad poza miasto?
Szukasz inspiracji dla swoich podróży?

Wypożyczalnia busów osobowych MAICAR, przedstawia listę najciekawszych miejsc w Polsce.

Bus na weekend - wyjazd do Wieliczki

Kopalnia Soli w Wieliczce

Wynajem busa osobowego umożliwia organizację wyjazdu do Kopalni Soli w Wieliczce w Polsce. Uważa się, że początki obecnej kopalni sięgają czasów starożytnych, kiedy to odkryto w niej złoże soli kamiennej.

W średniowieczu sól została uznana za jedną z najważniejszych podstaw przemysłu spożywczego i konserwatorskiego, co doprowadziło do rozwoju technologii wydobycia soli i dalszego jej wydobywania. W okresie renesansu kopalnia była jednym z największych przedsięwzięć biznesowych w Europie. Mniej więcej w tym czasie do kopalni zaczęli napływać królewscy turyści, zwabieni częściowo przez rozwijający się renesansowy smak humanizmu i kultury.

Pod koniec XVIII wieku Austria przejęła kontrolę nad kopalnią i przyniosła nowe formy organizacji, a także dalszy postęp technologiczny - wiele z nich jest odpowiedzialnych za jej długowieczność. Narodziny turystyki ogólnej w kopalni nastąpiły w okresie panowania austriackiego. Na początku lat 90-tych zaprzestano produkcji soli w kopalni, a po zalaniu kopalni przywrócono znaczenie jej konserwacji.

Mimo niezwykłej historii kopalni, to właśnie dzieła sztuki górniczej (a później także innych twórców) przyciągają co roku ponad milion turystów do Kopalni Soli w Wieliczce. Górnicy powoli zmieniali kopalnię z ciemnej jaskini w majestatyczne, królewskie miejsce. Do XIX wieku gigantyczne, solno-kryształowe żyrandole oświetlały podziemny kompleks. Uderzające rzeźbione w soli pomniki i płaskorzeźby zdobiące komnaty dostępne dla turystów, przyniosły sławę w całej Europie.

W ostatnich latach kopalnia była wielokrotnie nagradzana za swoje walory zdrowotne. Mówi się, że atmosfera w kopalni jest doskonała dla osób cierpiących na różnego rodzaju choroby układu oddechowego, a goście mogą teraz zatrzymać się w specjalnym ośrodku. Przyjazd busem osobowym umożliwia zakup pamiątek z tego wspaniałego miejsca.

Kopalnia Soli w Wieliczce jest jedną z najstarszych na świecie, wciąż czynną kopalnią soli. W 1978 r. kopalnia została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Czas dojazdu busem osobowym z Warszawy do Kopalni soli w Wielicze wynosi około 4 godziny.

Proponowany środek transportu: Toyota ProAce Vip: bus 7 osobowy / bus 8 osobowy.

Wyjazd do Krakowa - wypożyczalnia busów w Warszawie

Rynek Podziemny w Krakowie

Drugim świetnym miejscem na wycieczkę busem osobowym jest Kraków. Stojąc na kostce brukowej zabytkowego krakowskiego rynku, łatwo jest przegapić plac archeologiczny znajdujący się pod ziemią, znany jako Rynek Podziemny.

Podziemne wykopaliska na placu rozpoczęły się w 2005 roku, po tym jak odkrycie różnych artefaktów wokół słynnych krakowskich Sukiennic doprowadziło do spekulacji na temat tego, co jeszcze można znaleźć poniżej poziomu ulicy. Odkryto skarbiec przedmiotów i pozostałości konstrukcyjne, które malują żywy obraz codziennego życia komercyjnego w Krakowie w ciągu ostatnich 700 lat.

Unikalne, całkowicie podziemne wykopaliska odsłoniły nie tylko pozostałości kramów kupieckich i rozmaitych przedmiotów codziennego użytku - odważników, monet, ubrań i biżuterii - ale także zachowane fragmenty średniowiecznych traktów komunikacyjnych, pozostałości osady zniszczonej przez Tatarów w 1241 roku, wielowiekowe akwedukty oraz cmentarzysko ukazujące niektóre z osobliwych praktyk pochówkowych z XI wieku.

Otwarte w 2010 roku Muzeum Podziemia Rynku to muzeum, które powstało w celu pokazania tej skarbnicy historii Krakowa, mieszając artefakty i odrestaurowane stanowiska archeologiczne z laserami, maszynami dymiącymi, hologramami i 600 trójwymiarowymi modelami przedmiotów codziennego użytku, sterowanymi za pomocą 37 ekranów dotykowych. Ze względu na popularność muzeum oraz fakt, że obłożenie jest ograniczone do 300 osób jednorazowo, zaleca się kupowanie biletów z wyprzedzeniem na konkretny czas wejścia. Jeśli macie Państwo dzieci, nie przegapcie pokoju dziecięcego, w którym znajduje się ożywczy automatyczny pokaz kukiełkowy.

Czas dojazdu busem osobowym z Warszawy do Krakowa wynosi około 4 godziny.

Proponowany środek transportu: Ford Transit: bus 9 osobowy.

Muzeum Neonu

Zwiedzając busem osobowym Warszawę warto odwiedzić Muzeum Neonu. Po śmierci Józefa Stalina w 1953 roku, Blok Wschodni przeszedł przez tzw. odwilż Chruszczowską, w której doszło do złagodzenia represji społecznych i kulturowych. W Polsce jedną z konsekwencji tej zmiany była epoka "neonizacji", oficjalnej polityki sprowadzania na ulice polskich miast blasku zachodnich nocy.

Miejsce zlokalizowane jest na Pradze, a dojazd busem osobowym z centrum miasta zajmuje około 20 minut. Muzeum Neonów stara się zachować i eksponować znaki powstałe w ramach tego dziwnego programu państwowego.

Kolekcja muzeum składa się z setek neonów, które zostały umieszczone w całej Polsce od lat 50 do 70. Znaki te, zamówione i zainstalowane przez oficjalną państwową agencję reklamową Reklame, były często projektowane z myślą o promowaniu obiektów kultury i życia nocnego, a także (teoretycznie) rozwijającej się kultury konsumpcyjnej. Ponieważ jednak nie istniały marki ani prywatne sklepy czy firmy, znaki często po prostu stwierdzały, co można (znowu, teoretycznie) znaleźć w danym miejscu (np. "Biżuteria", "Maszyny do szycia", "Taniec", "Teatr" itp.) w zgrabnych pętlach koloru elektrycznego.

Znaki te zostały zaprojektowane przez najwybitniejszych polskich artystów i grafików i często zawierały całkowicie unikatowe, ręcznie pisane czcionki. Było też wiele nietypowych, czysto dekoracyjnych znaków, mających na celu upiększyć fasady. Neony te stały się charakterystyczną cechą charakterystyczną polskich ulic miejskich i służyły jako punkty orientacyjne dla ludzi.

W miarę jak znaki te zaczęły zanikać w okresie powojennym, fotografka Ilona Karwińska zaczęła dokumentować tę unikalną formę sztuki przemysłowej, która pozostawiła nieusuwalny ślad na konkretnym okresie polskiego życia miejskiego. Powstała w ten sposób wystawa "Polski Neon" położyła podwaliny pod Muzeum Neonu, które Karwińska otworzyła w 2012 roku wraz ze swoim partnerem Davidem Hillem. Jest to największa kolekcja neonów w Europie.

Proponowany środek transportu: Toyota ProAce Vip: bus 7 osobowy / bus 8 osobowy.

Bus do wynajęcia w Warszawie na weekend

Muzeum Książ

Wynajem busa osobowego umożliwia organizację wycieczki w Góry Sowie, gdzie znajduje się wspaniały zamek.

Zamek Książ Książ to imponująca twierdza wzniesiona na skarpie klifowej, otoczona bujnymi lasami i nieskazitelnymi ogrodami. Z historią, która sięga XII wieku, imponujący kompleks miał wielu różnych ważnych właścicieli i architektoniczne uznania, które są warte odwiedzenia na własną rękę. Dziś jednak właśnie to, co znajduje się pod zamkiem, przyciąga uwagę ludzi.

Czas dojazdu z busem osobowym z Warszawy wynosi 5 godzin.

Na taką trasę proponujemy wypożyczenie luksusowego busa osobowego: Mercedes Vito Extra Long.

Galeria Forty

Wypożyczenie busa umożliwia dojazd większej grupie osób do Galerii Forty w Warszawie. Galeria próbuje ominąć ograniczenia narzucone często przez zamknięte przestrzenie wystawiennicze, a zamiast tego celebruje spontaniczność i anarchizm street artu.

Ściany bez nadzoru budynku Northern Barracks, czynnego 24 godziny na dobę, pokryte są obrazami i tekstem. W starych carskich koszarach można zobaczyć wiele różnych stylów, w tym szablony, tagi i instalacje. Projekt jest prowadzony przez Fundację Sztuki Plenerowej, a prace i obiekt są chronione przez Stołecznego Konserwatora Zabytków. Prace stworzone przez zaproszonych do projektu mieszają się z tekstami i obrazami dodawanymi spontanicznie przez "nieproszonych" artystów i grafficiarzy .

Sztuka w murach fortu ciągle się zmienia, podobnie jak sztuka uliczna na wolności. Każdego artystę zachęca się do tworzenia spontanicznie i indywidualnie, bez żadnych ograniczeń powszechnie nakładanych na prace galeryjne. Opuszczony budynek, zbudowany w latach osiemdziesiątych XIX wieku, nie jest łatwy do odnalezienia, co sprawia, że jest ulubionym miejscem zarówno wśród miejscowych, jak i śmiałych podróżników. A sztuka stanowi swego rodzaju niskobudżetowy projekt rewitalizacyjny, pomagając zachować i przyciągnąć zwiedzających do starego fortu.

Proponowany środek transportu: Opel Vivaro Long: bus 9 osobowy.

Gazownia Wola

Innym ciekawym miejscem w Warszawie, które warto wybrać na wycieczkę wypożyczonym busem osobowym jest pięknie zachowana Gazownia Warszawska (znana również jako "Gazownia Wola"). Jest ona jednym z najczystszych przykładów historycznej architektury przemysłowej z końca XIX i początku XX wieku.

Większość terenów została pięknie odrestaurowana, a w tym co kiedyś było kompresorem i pompownią mieści się ogromne, różnorodne muzeum, które zawiera dogłębną historię ewolucji Polski z wydobyciem gazu. Znajdują się w nim dokumenty i archiwa zdjęć, ale najbardziej imponująca jest kolekcja maszyn używanych przez dziesięciolecia zarówno w przemyśle, jak i w domach prywatnych.

Dojazd busem osobowym z centrum miasta zajmuje maksymalnie 30 minut. Budynki w stylu neoklasycystycznym powstały w 1888 roku, ale w 1939 roku zostały zniszczone podczas II wojny światowej. Po wojnie zostały odbudowane i ponownie otwarte 25 czerwca 1945 roku. Od 1977 r. jest to muzeum.

Podczas gdy piękne budynki i piękne sale muzealne są czyste i lśniące, są jeszcze części starych, zniszczonych budynków, które nie zostały jeszcze odrestaurowane.

Proponowany środek transportu: Ford Transit: bus 9 osobowy.

Kościół Świętego Krzyża w Warszawie

Podróżując wynajętym busem osobowym po Warszawie warto zaparkować w pobliżu ulicy Krakowskie Przedmieście, gdzie znajduje się Kościół Świętego Krzyża.

W ostatnich dniach swego życia, sławny polski kompozytor Fryderyk Chopin, zwrócił się z prośbą o złożenie jego serca (po śmierci) w ojczyźnie, wiedząc doskonale, że jego ciało nigdy nie opuści Paryża. Kiedy odszedł, najstarsza siostra Chopina, Ludwika Jędrzejewicz, spełniła jego prośbę, zabierając serce przed pochówkiem.

Finalnie zostało przewiezione do kościoła Świętego Krzyża w Warszawie, gdzie zostało złożone pod niewielkim pomnikiem. Warszawa bywa miastem zakorkowanym, dlatego warto wybrać komfortowy bus.

Świetnie sprawdzi się Toyota ProAce Vip: bus 7 osobowy / bus 8 osobowy.

Busem do Gdańska - wypożyczalnia aut w Wawie

Twierdza Wisłoujście

Na dalszą wycieczkę wypożyczonym busem osobowym z Warszawy warto wybrać się do Twierdzy Wisłoujście, która jest strategiczną placówką przy ujściu Wisły. Z tego miejsca można obserwować i monitorować ruch wszystkich statków płynących do i z portu gdańskiego, dlatego ten wyjątkowy okrągły fort przez wieki, począwszy od początku XIV wieku, był kluczowym punktem obronnym Polski.

Najwcześniejsze wzmianki o wieży strażniczej na tym terenie pochodzą z 1308 roku, ale dopiero ponad sto lat później wzniesiono pierwszą stałą budowlę fortyfikacyjną. W 1482 roku wybudowano okrągłą wieżę, która pełniła funkcję strażnicy i latarni morskiej. Na przestrzeni dziejów twierdza była wielokrotnie rozbudowywana i przebudowywana, a wokół tej centralnej wieży ustawiano szereg dodatkowych budynków. Czas dojazdu busem osobowym z Warszawy do Twierdzy Wisłoujście wynosi około 4 godziny.

W XVI wieku do konstrukcji dobudowano okrągłą baterię składającą się z zespołu bastionów i kazamatów, w celu lepszego ustawienia broni palnej. Fundamenty fortu spoczywają na drewnianych, podziemnych bunkrach ukrytych pod wodą, w których obecnie znajduje się kolekcja zabytkowej broni.

Z biegiem lat znaczenie tej twierdzy zmalało, a w czasie II wojny światowej została ona poważnie uszkodzona przez wojska radzieckie. Na szczęście w 1974 roku Muzeum Gdańskie uzyskało ten teren i zdało sobie sprawę z historycznego znaczenia tego miejsca.

Z uwagi na dużą odległość dla podróżujących z Warszawy, proponujemy wynajęcie luksusowego busa 8 osobowego: Mercedes Vito Extra Long.

Dom Kereta

Wielu zagranicznych turystów wypożycza bus osobowy z lotniska, by dostać się do centrum miasta, gdzie znajduje się Dom Kereta.

Warszawa Centralna jest przestrzenią zatłoczona, a wielu deweloperów z centrum zamienia przestrzeń poziomą w pionową, budując wysokie wieżowce. W żadnym innym miejscu na świecie stosunek wysokości do szerokości nie jest tak szalenie niedorzeczny jak w przypadku warszawskiego "Keret House".

Zaprojektowany przez polskiego architekta Jakuba Szczęsnego, warszawski Dom Kereta jest wciśnięty w szczelinę zwaną "poduszką powietrzną", pomiędzy dwoma budynkami. Dom Kereta rozciąga się na wysokość ponad 9 metrów.

Na zaledwie 14 metrach kwadratowych powierzchni udało się Jakubowi zmieścić sypialnię, łazienkę, kuchnię i dwie lodówki na trzech piętrach. Na pierwszym piętrze nie ma nic poza klatką schodową do drugiego. Jednak schody są schowane, co czyni je przyjemnym (choć klaustrofobicznym) salonem. Aby dostać się z drugiego piętra na trzecie, należy wejść po białej drabinie.

Ponieważ Dom Kereta jest tak mały, nie ma w nim miejsca na tradycyjne urządzenia elektryczne i kanalizacyjne. Zrealizowane przez Szczęsnego prowizoryczne rozwiązanie dylematu elektrycznego polegało na pozyskaniu energii elektrycznej z dwóch budynków, pomiędzy którymi został osadzony.

Wybudowane w 2012 r. wąskie arcydzieło Szczęsnego jest prawnie klasyfikowane jako "instalacja artystyczna", ponieważ nie spełnia polskich przepisów mieszkaniowych, ale w praktyce jednak służy jako rezydencja. Dom Kereta jest otwarty dla wszystkich przyjezdnych do Warszawy.

Dla osóby odwiedzających Warszawę które cenią sobie komfort podróżowania, idealnym wyborem jest Toyota ProAce Vip: bus osobowy, który może pomieścić nawet do 8 osób.

Weekend w Łebie - gdzie wypożyczyć busa?

Łeba

Idealną propozycją na wycieczkę busem osobowym jest wyjazd w okolice Łeby, na znane w całym kraju wydmy. Wynajęty bus osobowy umożliwia dojazd na miejsce w około 5 godzin. Od tysięcy lat wydmy w północno-zachodniej Polsce przemieszczają się. Rdzenni mieszkańcy tych terenów, twierdzą, że pod piaskiem leży co najmniej jedna cała wioska. Naukowcy są zgodni co do tego, że trzy duże jeziora w parku narodowym były kiedyś zatokami.

Dziś park jest chronionym Światowym Rezerwatem Biosfery, zamieszkiwanym przez rzadkie ptaki i ryby, które zadomowiły się w ciągle zmieniających się bagiennych lasach wokół piaszczystych wzgórz.

Proponowany środek transportu bus 7 osobowy Toyota ProAce Vip.

Zapraszamy mieszkańców Warszawy, Warszawy (Ursynów), Piaseczna, Raszyna do naszej wypożyczalni busów osobowych.

Zegar Astronomiczny w Gdańsku

Pokrywający obrót Słońca, Księżyca i gwiazd, Gdański Zegar Astronomiczny w Kościele Mariackim jest czymś więcej niż zwykłym zabytkowym zegarem.

Zbudowany w XIV wieku przez zegarmistrza Hansa Duringera, misterny zegar wykonany jest prawie w całości z drewna. Zegar określa pory dnia, pozycje księżyca i słońca w stosunku do znaków zodiaku, a nawet kalendarza świętych. Dzieło posiada trzy odrębne poziomy.

Proponowany środek transportu: Opel Vivaro Long: bus 8 osobowy.

Wypożycz busa na weekend - wyjazd do Torunia

Toruńskie Muzeum Piernika

Sztuka wyrobu pierników ma swoje korzenie w germańskich społeczeństwach nadbałtyckich, czyniąc z nich jeden z najstarszych tradycyjnych wypieków w Europie.

W XIII wieku, gdy szlaki handlowe rozeszły się przez Europę do Azji i na Bliski Wschód oraz dostęp do przypraw z Dalekiego Wschodu stały ułatwiony, produkcja i jakość pierników znacznie wzrosła. Nowe smaki i procesy wypiekowe zostały włączone do odwiecznych technik wypiekowych, a wiedza o tych przysmakach zaczęła się szeroko rozpowszechniać.

Mniej więcej w tym samym czasie w Thorn, dzisiejszym Toruniu, rozpoczęła się komercjalizacja produkcji pierników, co doprowadziło do powszechnego zapotrzebowania na pyszne ciastka. Dążąc do ochrony receptur i zapewnienia wysokiej jakości, powstały na tym terenie cechy piekarskie, które przyczyniły się do rozwoju przemysłu w regionie.

Na przestrzeni wieków w toruńskim handlu piernikami zaczęły dominować duże firmy. Największy zakład produkcyjny był własnością Gustava Traugotta Weese na początku XIX wieku. Dziś jego dom został przekształcony w interaktywne muzeum pierników, w którym zwiedzający mogą zapoznać się z historią handlu, tradycyjnymi technikami wyrobu pierników na przestrzeni lat, a nawet zrobić, upiec i udekorować własne pierniki na wynos. Muzeum jest otwarte w różnych porach roku i dniach, w zależności od pory roku. Ceny wstępu są różne i zależą od wystaw i warsztatów.

Proponowany środek transportu bus 7 osobowy Toyota ProAce Vip.


Krzywy Domek

Zlokalizowany w Sopocie budynek handlowy jest popularnym punktem orientacyjnym dla turystów i fotografów. Zbudowany w 2004 roku przez zespół projektowy firmy Szotynscy & Zaleski, ten 4 metrowy budynek jest częścią centrum handlowego Rezydent.

Inspiracją do powstania tego niezwykłego budynku były polskie bajkowe ilustracje Jana Marcina Szancera i Pera Dahlberga. Wyglądające niemalże jak wypaczone przez osobę bawiącą się w Photoshopa. Lokalna nazwa budynku to Krzywy Domek mieści wiele popularnych sklepów, restauracji, a nawet rozgłośnię radiową. Krzywy Domek znajduje się na rogu ulic Monte Cassino i Morskiej z wejściami z obu ulic.

Proponowany środek transportu: Opel Vivaro Long: bus 8 osobowy.

Muzeum Rogalika Św. Marcina

W Poznaniu, znajduje się muzeum, które związane jest z Rogalikami Św. Marcina. Ten smaczny smakołyk to przysmak objęty ochroną prawną dziedzictwa kulturowego. Prawo dotyczy chronionej receptury i tradycji związanej ze Świętym Marcinem, która stała się podstawą diety Poznaniaków - zwłaszcza co roku podczas miejskiego święta Świętego Marcina.

Tradycja ta rozpoczęła się w 1891 roku, kiedy młody ksiądz z kościoła św. Marcina w Poznaniu, Jan Lewicki, zwrócił się do swojej kongregacji z prośbą o poszukiwanie sposobu na zainspirowanie mieszkańców do działalności charytatywnej, na rzecz ubogich - w mroźnych zimowych miesiącach. Po kazaniu, młody cukiernik w pobliskiej piekarni obserwował, jak koń gubi podkowę. Pamiętając o legendzie o św. Marcinie nagle został zainspirowany, by stworzyć rogalik w kształcie i dać go ubogim. Wypełnił ciasto pastą migdałową i makową i zaczął rozdawać je potrzebującym.

Wydarzenie charytatywne nabrało rozpędu i stało się sławnym wydarzeniem w historii miasta, kiedy każdego roku 11 listopada, w dzień św. Marcina, miasto konsumuje 700.000 rogalików podczas corocznej parady w dzień święta.
Rogaliki te różnią się od znanej wersji francuskiej. Po pierwsze, są one składane 81 razy w kształt podkowy. Każdy fałd wymaga wypełnienia pastą z maku i zmieszania z orzechami, rodzynkami, migdałami, cukrem i masłem. Po upieczeniu, na wierzch ciasta wylewa się dużą ilość lukru i posypuje się go jeszcze większą ilością orzechów i cukru. Zgodnie z recepturą, ciasto musi ważyć od 150 do 250 gramów. Po chwili ostygnięcia są gotowe do jedzenia!

Muzeum jest jednym z najnowszych w regionie i znajduje się wewnątrz niedawno odrestaurowanego renesansowego domu. Jest to jednak mniej muzeum, a bardziej praktyczna piekarnia. W tej wyjątkowej przestrzeni zwiedzający biorą udział w interaktywnym procesie pieczenia, gdzie poznają historię św. Marcina, Poznania i słynnych rogalików. Na koniec można spróbować pysznych smakołyków i otrzymać certyfikat uprawniający do samodzielnego wypieku rogalika.

Proponowany środek transportu bus 7 osobowy Toyota ProAce Vip.

Kopalnia Soli w Bochni

Kiedy w 1248 r. osadnicy z Bochni odkryli pod swoim miastem złoża soli kamiennej, była ona średniowiecznym odpowiednikiem złota. Minerały wydobywane z bocheńskiej kopalni pomagały finansować polskie królestwo już w XVI wieku.

Dziś Bochnia jest jedną z najstarszych, nieprzerwanie eksploatowanych kopalni soli w Europie, choć obecnie przeznaczono ją na inny cel: ochrony zdrowia. Sanatorium o wysokości niespełna 300 metrów, z własnym, niepowtarzalnym mikroklimatem, ma pomagać w leczeniu chorób układu oddechowego. W 150-metrowej komorze, w której znajduje się 140 piętrowych łóżek. W dawnej kopalni soli znajduje się również kaplica wykuta w skale solnej, sala gimnastyczna i sanatorium.

Proponowany środek transportu: Opel Vivaro Long: bus 8 osobowy.


Na wycieczkę do Gdańska - wypożyczalnia busów w Warszawie

Dwór Artusa

Budynek w centrum Gdańska jest pierwszym tego typu dworem poświęconym fikcyjnemu królowi Arturowi i rycerzom Okrągłego Stołu.
Na dworze zbierali się zamożni kupcy, by napić się i porozmawiać o wszystkim, co nie dotyczyło transakcji (było to zakazane), a także cieszyć się występami muzyków i kuglarzy, a czasem całodniowymi biesiadami. W czasach świetności ośrodek był nazywany najdroższą knajpą na Bałtyku.

Pierwotna budowla została ukończona w 1350 roku. Około sto lat dwór później spłonął, ale został odbudowany, a około 1531 r. został odnowiony, ozdobiony meblami, modelami statków i obrazami historycznymi.

Centralnym elementem jego dużej sali jest wysoki na 35 stóp renesansowy piec kaflowy z 1546 roku. Jest on wykonany z ponad 500 kafli, z których wszystkie są indywidualnie ozdobione wizerunkami królów i alegorycznych postaci. Stolik kaflowy obok pieca uważany jest za najstarszy w Polsce.

Dwór Artusa został zniszczony w 1945 roku, podczas Wschodniopomorskiej Ofensywy Armii Czerwonej, ale po II wojnie światowej został odbudowany na podstawie starych zdjęć i zapisów historycznych, a w 1967 roku wpisany do rejestru zabytków. Nadal jest wykorzystywany do spotkań.

Proponowany środek transportu: Opel Vivaro Long: bus 9 osobowy.


Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie

Marie Curie jest jednym z najbardziej znanych naukowców w historii. Słynie z pracy w dziedzinie fizyki i chemii oraz z tego, że jako pierwsza kobieta otrzymała Nagrodę Nobla i jako pierwsza osoba otrzymała ją dwukrotnie. Jednak mimo jej pionierskiej sławy, wiele osób niesłusznie uważa, że Madame Curie była Francuzką, podczas gdy w rzeczywistości pochodzi z Polski, gdzie znana jest jako Maria Skłodowska-Curie.

Curie jako dziecko mieszkała w Warszawie, w budynku, który obecnie jest muzeum biograficznym upamiętniającym tę niezwykłą uczoną i jej pionierską pracę. Choć została obywatelką Francji, Curie nigdy nie zapomniała o swoim związku z Polską i często odwiedzała ją z mężem i dziećmi. W rzeczywistości nawet jeden z odkrytych przez siebie pierwiastków, polon, nazwała po ojczystym kraju.

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, prowadzone przez Polskie Towarzystwo Chemiczne, mieści się w XVIII-wiecznym apartamentowcu, w którym Curie się urodziła, oznaczonym na zewnątrz tablicą upamiętniającą jej miejsce urodzenia i dziedzictwo naukowe. Budynek został zniszczony przez wojska niemieckie podczas Powstania Warszawskiego w 1944 roku, ale odbudowany po wojnie. Dziś w zbiorach znajduje się sprzęt naukowy, zdjęcia, rzeczy osobiste z życia Curie, a nawet ocalały z domu dziecka zlew.

Proponowany środek transportu: Toyota ProAce Vip: bus 7 osobowy / bus 8 osobowy.

Kościół Wang

Spacerując po obrzeżach Karpacza, znajdziemy piękny stary kościół, który wydaje się być częścią bajki. Jego architektura nie bez powodu wyróżnia się od otoczenia: W rzeczywistości jest to pochodzący z początku XIII wieku norweski kościół, który został sprowadzony do Polski w XIX wieku. Pierwotnie kościół stał w norweskim mieście Vang. Miejscowi wybudowali nowe sanktuarium i planowali zburzenie opuszczonego.

Malarz Johan Christian Dah odwiedził miasto w 1826 roku i zainicjował ruch na rzecz ratowania kościoła. Po nieudanych próbach nakłonienia społeczności do ocalenia kościoła, w 1841 r. Dahl kupił jego materiały na publicznej aukcji.

Malarz zaproponował remont kościoła w Norwegii, ale plany te zostały odrzucone. To właśnie król pruski Fryderyk Wilhelm IV, osobisty znajomy Dahla, pomógł artyście opracować plan wskrzeszenia kościoła poza granicami Norwegii. Początkowo kościół miał być zainstalowany w pobliżu Poczdamu w Niemczech.

Stary kościół został w ten sposób rozebrany, spakowany i wysłany do Prus, gdzie w końcu dotarł do Berlina. Finalnie zmieniły się plany dotyczące kościoła i został on wysłany do obecnego miejsca w Karpaczu.

Kościół został odbudowany w nowym miejscu w 1842 roku. Niestety, stolarze, którzy mieli za zadanie odbudowę kościoła, nigdy nie widzieli go w jego pierwotnej formie, co komplikowało sprawę. W związku z tym skorzystali z pewnej swobody twórczej i odrzucili wiele oryginalnych materiałów na rzecz nowego drewna. Zachowały się tylko parapety, słupy, płyty ścienne i rzeźbione ościeżnice drzwi. Rekonstrukcja kościoła trwała około dwóch lat. Ostatecznie został on poświęcony 27 lipca 1844 roku.

Proponowany środek transportu: Opel Vivaro Long: bus 9 osobowy.

Maicar - Wynajem busów i samochodów osobowych Warszawa - ZADZWOŃ! 606 395 202

Wypożyczalnia samochodów i busów w Warszawie. Ponad 150 pojazdów! Najlepsze ceny! Wynajm aut luksusowych i busów na krótki i długi termin! Dojazd i ubezpieczenie! Zadzwoń - 606-395-202



Audi A6 Avant , Audi A6 Avant wynajem , Audi wypożyczalnia , Auto luksusowe wynajem , Bezpieczne i komfortowe busy , Brwinów wynajem busów , Bus 9-osobowy Warszawa , bus dla grup Janki , bus do wynajęcia Janki , Bus na godziny , Bus na godziny Warszawa , Bus na przeprowadzkę , bus na wycieczkę Janki , Bus Opel Vivaro wynajem] , Bus Wawa najtaniej , Busy 5-osobowe , Busy 6-osobowe , Busy 6-osobowe Brwinów , Busy 6-osobowe Józefów , Busy 6-osobowe Kobyłka , Busy 6-osobowe Nowy Dwór Mazowiecki , Busy 6-osobowe Otwock , Busy 6-osobowe Piastów , Busy 6-osobowe Radom , Busy 6-osobowe Radzymin , Busy 6-osobowe Raszyn , Busy 6-osobowe Sulejówek , Busy 6-osobowe Tarczyn , Busy 6-osobowe Wołomin , Busy 6-osobowe Ząbki , Busy 6-osobowe Żoliborz , Busy 6-osobowe Żyrardów , Busy 6-osoboweBrwinów , Busy 6-osoboweJózefów , Busy 6-osoboweKobyłka , Busy 6-osoboweNowy Dwór Mazowiecki , Busy 6-osoboweOtwock , Busy 6-osobowePiastów , Busy 6-osoboweRadom , Busy 6-osoboweRadzymin , Busy 6-osoboweRaszyn , Busy 6-osoboweSulejówek , Busy 6-osoboweTarczyn , Busy 6-osoboweWołomin , Busy 6-osoboweZąbki , Busy 6-osoboweŻoliborz , Busy 6-osoboweŻyrardów , Busy 7-osobowe , Busy 7-osobowe Brwinów , Busy 7-osobowe Józefów , Busy 7-osobowe Kobyłka , Busy 7-osobowe Nowy Dwór Mazowiecki , Busy 7-osobowe Otwock , Busy 7-osobowe Piastów , Busy 7-osobowe Radom , Busy 7-osobowe Radzymin , Busy 7-osobowe Raszyn , Busy 7-osobowe Sulejówek , Busy 7-osobowe Tarczyn , Busy 7-osobowe Wołomin , Busy 7-osobowe Ząbki , Busy 7-osobowe Żoliborz , Busy 7-osobowe Żyrardów , Busy 8-osobowe , Busy 8-osobowe Brwinów , Busy 8-osobowe Józefów , Busy 8-osobowe Kobyłka , Busy 8-osobowe Nowy Dwór Mazowiecki , Busy 8-osobowe Otwock , Busy 8-osobowe Piastów , Busy 8-osobowe Radom , Busy 8-osobowe Radzymin , Busy 8-osobowe Raszyn , Busy 8-osobowe Sulejówek , Busy 8-osobowe Tarczyn , Busy 8-osobowe Wołomin , Busy 8-osobowe Ząbki , Busy 8-osobowe Żoliborz , Busy 8-osobowe Żyrardów , Busy 9-osobowe , Busy do wynajęcia , Busy do wynajęcia Brwinów , Busy do wynajęcia Józefów , Busy do wynajęcia Kobyłka , Busy do wynajęcia Nowy Dwór Mazowiecki , Busy do wynajęcia Otwock , Busy do wynajęcia Piastów , Busy do wynajęcia Radom , Busy do wynajęcia Radzymin , Busy do wynajęcia Raszyn , Busy do wynajęcia Sulejówek , Busy do wynajęcia Tarczyn , Busy do wynajęcia Wołomin , Busy do wynajęcia Ząbki , Busy do wynajęcia Żoliborz , Busy do wynajęcia Żyrardów , Busy dostawcze Brwinów , Busy dostawcze Józefów , Busy dostawcze Kobyłka , Busy dostawcze Nowy Dwór Mazowiecki , Busy dostawcze Otwock , Busy dostawcze Piastów , Busy dostawcze Radom , Busy dostawcze Radzymin , Busy dostawcze Raszyn , Busy dostawcze Sulejówek , Busy dostawcze Tarczyn , Busy dostawcze Warszawa , Busy dostawcze Wołomin , Busy dostawcze Ząbki , Busy dostawcze Żoliborz , Busy dostawcze Żyrardów , busy osobowe Brwinów , busy osobowe Józefów , busy osobowe Kobyłka , busy osobowe Nowy Dwór Mazowiecki , busy osobowe Otwock , busy osobowe Piastów , busy osobowe Pruszków , busy osobowe Radom , busy osobowe Radzymin , busy osobowe Raszyn , busy osobowe Sulejówek , busy osobowe Tarczyn , busy osobowe Warszawa , busy osobowe Wołomin , Busy osobowe wynajem , busy osobowe Ząbki , busy osobowe Żoliborz , busy osobowe Żyrardów , Busy Warszawa , Busy Wawa , busy wynajem , busy wynajem Brwinów , busy wynajem cennik , busy wynajem Józefów , busy wynajem Kobyłka , busy wynajem Nowy Dwór Mazowiecki , busy wynajem Otwock , busy wynajem Piastów , busy wynajem Pruszków , busy wynajem Radom , busy wynajem Radzymin , busy wynajem Raszyn , busy wynajem Sulejówek , busy wynajem Tarczyn , busy wynajem Wołomin , busy wynajem Ząbki , busy wynajem Żoliborz , busy wynajem Żyrardów , Cennik wynajmu busów , cennik wynajmu busów dostawczych w Warszawie , Cennik wynajmu busów osobowych w Warszawie , Cennik wynajmu samochodów osobowych , Cennik wypożyczenia samochodów Warszawa , Czy wypożyczalnia może podstawić samochód na lotnisko Okęcie? , Czy wypożyczalnia samochodów Maicar w Warszawie posiada auta z napędem 4x4? , Czy wypożyczalnia samochodów Maicar w Warszawie posiada samochody z automatyczną skrzynią biegów? , Ford Tourneo Custom , Ford Transit L2H2 , Ford transit specyfikacja , Ford Transit Warszawa , Ford Transit wynajem , Ford Transit wynajem długoterminowy , Ford transit wynajem krótkoterminowy , gdzie najtaniej wynająć samochód , gdzie wynająć busa? , Gdzie wypożyczyć busa w Warszawie? , Gdzie wypożyczyć samochód? , Gzie wynająć Audi a6 avant , jak zaoszczędzić na wynajmie samochodu , Jakie dokumenty są wymagane do wynajęcia samochodu w Maicar w Warszawie? , Jakie są ceny wypożyczenia samochodu w Warszawie? , Jakie są godziny otwarcia wypożyczalni samochodów Maicar w Warszawie? , Józefów wynajem busów , Kobyłka wynajem busów , luksusowe samochody na wynajem na lotnisku Chopina , luksusowe samochody na wynajem w Warszawie , Luksusowy bus , Mercedes E220 , Mercedes E300 , Mercedes S400 Long , Mińsk Mazowiecki , Mińsk Mazowiecki wynajem busów , najem samochodów Warszawa Okęcie , najlepsza wypożyczalnia samochodów , Najlepsza wypożyczalnia samochodów w Grodzisku Mazowieckim , Najlepsza wypożyczalnia samochodów Warszawa , Najtańsza wypożyczalnia busów w Warszawie , Najtańsza wypożyczalnia samochodów w Warszawie , najtańsze samochody - wynajem , Nowy Dwór Mazowiecki wynajem busów , Obrotowe siedzenia , oferta wynajmu samochodów , Oferta wypożyczalni samochodów Maicar , Opel Movano wynajem , Opel Vivaro wypożyczalnia Warszawa , Otwock wynajem busów , Peugeot Traveller , Peugeot Traveller wypożyczalnia , Piastów wynajem busów , Porównanie modeli Audi , porównanie modeli Mercedes , Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina wynajem samochodów , Radom wynajem busów , Radzymin wynajem busów , Raszyn wynajem busów , samochody do wynajęcia , samochody dostawcze wypożyczalnia , samochody na lotnisko Chopina , Sulejówek wynajem busów , tania wypożyczalnia busów Warszawa , Tanie busy brygadówki , Tanie busy na godziny , tanie busy Warszawa , tanie wypożyczalnie samochodów , Tarczyn wynajem busów , Toyota Camry Hybryda , Toyota CHR Hybryda , Toyota Corolla Hybryda , Toyota Corolla wynajem , Toyota Proace VIP , Toyota ProAce wynajem , Toyota RAV4 , Toyota wynajem najtaniej , Toyota wypożyczalnia , usługi wynajmu samochodów dla firm , Warszawa , Warszawa wypożyczalnia busów , Wawa , Wołomin wynajem busów , Wynajem audi w Warszawie , wynajem aut lotnisko Chopina , Wynajem aut w Warszawie , wynajem aut Warszawa , Wynajem busów , wynajem busów Brwinów , Wynajem busów dostawczych , wynajem busów Grodzisk Mazowiecki , wynajem busów Janki , wynajem busów Józefów , wynajem busów Kobyłka , Wynajem Busów Łomianki , Wynajem Busów na Imprezy , Wynajem Busów na Wakacje , wynajem busów Nowy Dwór Mazowiecki , wynajem busów osobowych , wynajem busów osobowych, , wynajem busów Otwock , wynajem busów Piastów , wynajem busów Pruszków , wynajem busów Radom , wynajem busów Radzymin , wynajem busów Raszyn , wynajem busów Sulejówek , wynajem busów Tarczyn , Wynajem busów w Grodzisku Mazowieckim , Wynajem busów w Legionowie , Wynajem busów Warszawa , Wynajem busów Wawa , wynajem busów Wołomin , wynajem busów Ząbki , wynajem busów Żoliborz , wynajem busów Żyrardów , wynajem długoterminowy , wynajem mercedesów , Wynajem Opel Vivaro , wynajem pojazdów Janki , Wynajem samochodów , wynajem samochodów dostawczych na lotnisku Chopina , wynajem samochodów Janki , wynajem samochodów Lotnisko Chopina , Wynajem samochodów na lotnisku Chopina w Warszawie , wynajem samochodów Warszawa , wypożyczalnia busów Brwinów , Wypożyczalnia busów cennik , wypożyczalnia busów Janki , wypożyczalnia busów Józefów , wypożyczalnia busów Kobyłka , wypożyczalnia busów Nowy Dwór Mazowiecki , Wypożyczalnia busów opinie , wypożyczalnia busów Otwock , wypożyczalnia busów Piastów , wypożyczalnia busów Pruszków , wypożyczalnia busów Radom , wypożyczalnia busów Radzymin , wypożyczalnia busów Raszyn , Wypożyczalnia busów Sochaczew , wypożyczalnia busów Sulejówek , wypożyczalnia busów Tarczyn , wypożyczalnia busów Warszawa , wypożyczalnia busów Wołomin , wypożyczalnia busów Ząbki , wypożyczalnia busów Żoliborz , wypożyczalnia busów Żyrardów , Wypożyczalnia cennik , wypożyczalnia Mercedesów , Wypożyczalnia pojazdów luksusowych Warszawa , wypożyczalnia samochodów , wypożyczalnia samochodów Janki , wypożyczalnia samochodów luksusowych , Wypożyczalnia samochodów Maicar w Warszawie , wypożyczalnia samochodów Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina , Wypożyczalnia samochodów Sochaczew , Wypożyczalnia samochodów w Warszawie , Wypożyczalnia samochodów Warszawa , wypożyczalnia samochodów z odbiorem na lotnisku , Wypożyczalnia Warszawa , wypożyczalnia Warszawa, Maicar , wypożyczenie busa za granicą , Ząbki wynajem busów , zasady dotyczące paliwa przy wynajmie samochodu w Maicar w Warszawie , zasady dotyczące zwrotu samochodu , Żoliborz wynajem busów , Żyrardów wynajem busów ,