28 miejsc w Polsce, które Warto odwiedzić busem osobowym.

Wypożycz busa w Warszawie i zwiedzaj Polskę!

28 miejsc w Polsce, które Warto odwiedzić busem osobowym.
Wypożyczalnia busów w Warszawie

Polska stała się ulubionym celem podróży dla milionów turystów każdego roku. Od tętniących życiem plaż Gdańska, Gdyni i Sopotu po odległe i dziewicze piękno przyrody Puszczy Białowieskiej, Ojcowskiego Parku Narodowego i Tatr, Polska oferuje turystom szereg wrażeń. Wiele polskich miast, takich jak Kraków, Warszawę czy Gdańsk znane są wśród turystów z całego świata.

Warszawa

Warszawa jest największym miastem w Polsce i jest stolicą od ponad 400 lat. Warszawa jest bardzo dobrze skomunikowana i w łatwy sposób można do niej dotrzeć busem osobowym. Miasto znane jest z tego, że jest politycznym, gospodarczym i kulturalnym centrum kraju. Ta tętniąca życiem metropolia szczyci się niezapomnianą historią, z jedną czwartą krajobrazu pokrytego parkiem.

Warszawa jest idealnym połączeniem historycznego bogactwa swoich kościołów i pałaców oraz współczesnego wystroju z przytulnymi kawiarenkami i tętniącymi życiem klubami. Zamek Królewski, Pałac Prezydencki i Pałac Mostowski to tylko kilka z 30 zamków i pałaców, które można tu znaleźć.

Nowoczesne atrakcje, takie jak Multimedialny Park Fontannowy, Warszawskie ZOO, czy Niebo Kopernika, stanowią niewielki ułamek wielu możliwości rozrywki. Wynajęcie busa osobowego w Warszawie umożliwia swobodne przemieszczanie się po mieście oraz dotarcie do stolicy z różnych części kraju.

Gdańsk

Gdańsk to piękne miasto portowe na polskim wybrzeżu Bałtyku, najbardziej znane jako miejsce narodzin polskiego ruchu Solidarności. Wynajem busa osobowego umożliwia zaplanowanie wycieczki do tego ważnego polskiego miasta. Warto między innymi zobaczyć stocznie, w których zaczyna się historia miasta.

Inne atrakcje to spacer po Trakcie Królewskim w Gdańsku, Długi Targ i Fontanna Neptuna, Stare Miasto oraz Europejskie Centrum Solidarności. Westerplatte to obowiązkowa wyspa o bogatej historii. Gdańsk jest również ośrodkiem handlu bursztynem, w którym znajduje się wiele butików z wyrobami bursztynowymi.

Wypożyczalnia busów osobowych Warszawa - MAICAR umożliwi komfortową podróż do Gdańska.

Bus na weekend w Sopocie

Sopot

Popularny kurort nadmorski, Sopot przyciąga bogatych i sławne postaci eleganckimi willami, restauracjami i tętniącym życiem nocnym. Niegdyś wioska rybacka, jej pełne i nadmiernie zagospodarowane nadbrzeże, dziś przesłaniają relikty przeszłości, ale wciąż można znaleźć ślady tego, co kiedyś było ukryte w mieście.

Leżący nad Bałtykiem Sopot ma kilka ładnych plaż. Latem przyjeżdżają tu tłumy ludzi, aby cieszyć się wszystkimi możliwymi przyjemnościami. Wypożyczalnia busów Warszawa - MAICAR oferuje auta, które umożliwiają dojazd na miejsce nawet w 4 godziny.

Gdynia

Gdynia jest miastem portowym położonym na polskim wybrzeżu Bałtyku. Dzięki wypożyczalni busów osobowych Warszawa - MAICAR możesz spędzić pełen atrakcji weekend w Gdyni. Muzeum Miasta Gdyni opowiada historię tego nowoczesnego miasta - dobre miejsce na start.

Inne atrakcje to Akwarium Gdynia z niezwykłym bogactwem życia oceanicznego, Muzeum Marynarki Wojennej RP i niszczyciel wojenny Błyskawica z II wojny światowej oraz Centralne Muzeum Morskie na pokładzie wysokiego statku Dar Pomorza z 1909 roku. Oba muzealne statki zacumowane są przy Molo Południowym.

Turyści mogą zatrzymać się przy Skwerze Kościuszki i odpocząć przy fontannie wodnej w drodze powrotnej do centrum miasta. Osoby zainteresowane zabytkowymi samochodami nie będą chciały przegapić zbiorów samochodów, motocykli i wózków bocznych w Muzeum Motoryzacji. Koszt wynajęcia busa osobowego na 2 dni to zaledwie 260 złotych.

Kraków

Wypożyczalnia busów osobowych Warszawa - MAICAR umożliwi organizację wycieczki do Krakowa, czyli do centrum kulturalnego Polski i najpopularniejszego ośrodka turystycznego. Jednym z architektonicznych skarbów miasta jest dawny Wawel, który jest obowiązkowym punktem zwiedzania, wraz z licznymi zabytkami Starego Miasta. W jego centrum znajduje się największy rynek w Europie, w tym słynne Sukiennice, które są wizytówką Krakowa od XIV wieku.

Stare Miasto otoczone jest uroczym parkiem w kształcie pierścienia Planty, idealnym na spokojną przerwę od zwiedzania. Do artystycznych skarbów należą arcydzieła polskiej secesji oraz galerie sztuki Kazimierza, dawnej dzielnicy żydowskiej.

Tętniącą życiem atmosferę miasta podkreśla eklektyczna mieszanka restauracji, pubów, barów i klubów. Dzięki samochodom z wypożyczalni busów osobowych Warszawa - MAICAR dojazd z Warszawy do Krakowa zajmuje około 5 godzin.

Toruń

Planując wycieczkę z wypożyczalnią busów osobowych Warszawa - MAICAR warto rozważyć wyjazd do Torunia. Toruń jest z pewnością jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, które może poszczycić się bogatą historią.

Stare miasto charakteryzuje się wieloma średniowiecznymi ceglanymi budowlami, fragmentarycznymi murami miejskimi i ruinami zamków. Busy osobowe z wypożyczalni busów Warszawa - MAICAR umożliwiają dojazd do Torunia już w trzy godziny.

Toruń jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i miejscem urodzenia Mikołaja Kopernika, znanego na całym świecie astronoma i matematyka z XV wieku. Miejscowi nazywają Toruń "Krakowem Północy" ze względu na jego znaczenie jako ośrodka handlowego w średniowieczu i współczesnego średniowiecznego centrum dziedzictwa kulturowego. Trzy obowiązkowe obszary miasta to Stare Miasto, Nowe Miasto i Zamek Krzyżacki. Toruń jest również ważnym ośrodkiem naukowym i kulturalnym, a także siedzibą najstarszego uniwersytetu na Północy. Inne atrakcje to liczne gotyckie katedry, Stary Ratusz, Zamek Krzyżacki, Krzywa Wieża i Muzeum Mikołaja Kopernika. Co ciekawe, znajduje się tu również Piernik z Torunia i Ziemi Chełmińskiej.

Puszcza Białowieska

Bus osobowy z wypożyczalni Warszawa - MAICAR umożliwia dojazd do Puszczy Białowieskiej. Jest to największa i ostatnia pozostałość puszczy europejskiej, w której żyje ponad 800 żubrów. Bioróżnorodność puszczy na pograniczu Polski i Białorusi charakteryzuje się różnorodnością drzew, w tym 500-letnimi dębami, w których żyją m.in. żubry, jelenie, wilki, rysie i orły przednie.

Dojazd busem osobowym z Warszawy zajmuje około trzy godziny.

Puszcza jest tak samo zróżnicowana kulturowo, jak i biologicznie, a w jej skład wchodzą rozrzucone po całym kraju wioski, które reprezentują Polaków, Białorusinów, Ukraińców, Litwinów i kilka innych kultur.

Zwiedzający będą chcieli zobaczyć Białowieski Park Narodowy wewnątrz puszczy, obszar chroniony można zwiedzać tylko z przewodnikiem. Koniecznie trzeba też zobaczyć Rezerwat Pokazów Żubrów. Przez las prowadzą liczne ścieżki rowerowe.

Łeba

Weekend nad morzem? Jak najbardziej, dzięki flocie z wypożyczalni busów osobowych Warszawa - MAICAR możesz pojechać do Łeby, gdzie rządzi leniwe plażowe życie. Wynajem busa osobowego to świetny sposób na organizację wakacji nad morzem.

Każdego lata ta mała wioska puchnie wraz z turystami, którzy przyjeżdżają bawić się w wodach polskiego wybrzeża i wypocząć na szerokiej, miękkiej, piaszczystej plaży.

Odwiedzający mogą skorzystać z bogatej oferty straganów rybnych. Jazda konna na wydmach, wędrówki i jazda na rowerze po wielu zagospodarowanych szlakach, a także windsurfing na falach to kolejne relaksujące letnie atrakcje.

Słowiński Park Narodowy jest prawdopodobnie najbardziej unikalnym aspektem Łeby, gdzie zwiedzający mogą obserwować znikanie wydm i reformowanie się wraz z wiatrem. Busem osobowych z wypożyczalni Warszawa - MAICAR dotrzesz na miejsce w niecałe pięć godzin.

Szczecin

Wielu klientów wypożyczalni busów osobowych Warszawa - MAICAR wybiera Szczecin jako miejsce docelowe na weekendową wycieczkę. Szczecin, który leży nad odrą, to największe miasto w północno-zachodniej Polsce, zaledwie dziesięć mil od granicy z Niemcami.

Chociaż zostało zniszczone w czasie II wojny światowej, w historycznym centrum miasta nadal znajdują się XV-wieczny gotycki ratusz i XVI-wieczna katedra św. Jakuba, gotycka bazylika i wieża, z których roztacza się panorama.

Na uwagę zasługuje również XIII-wieczny Zamek Księcia Pomorskiego. Tuż na północ od zamku znajduje się Wał Chrobrego. Po 13-metrowym wejściu po schodach, zwiedzający otrzymują w nagrodę dwie platformy widokowe oraz fontannę Herkulesa i Centaura.

Jest to popularna okolica, z której można odpocząć i podziwiać widoki na Odrę. Samochodem z wypożyczalni busów osobowych Warszawa - MAICAR dojazd do Szczecina zajmie około sześć godzin. Szczecin przez długi czas był częścią Niemiec i znany jako Stettin, a po II wojnie światowej powrócił do Polski.

Bardzo ważny dla regionu Pomorza, Szczecin był zarówno głównym portem rzecznym. Miasto słynie także z nowoczesnego budynku Filharmonii.

To właśnie ten złożony kolaż historii i tożsamości sprawia, że warto odwiedzić Szczecin busem osobowym z wypożyczalni Warszawa - MAICAR.

Bydgoszcz

Wynajem busa osobowego umożliwia organizację wycieczki do Bydgoszczy. Położona w północnej Polsce, ta niedoceniana miejscowość jest silnie określona przez przepływającą przez nią rzekę Brdę. Rzeka ta oddziela centrum miasta od jego historycznej dzielnicy.

Centrum miasta słynie z eleganckiej architektury, ale to właśnie nabrzeże i Stare Miasto są tu głównym punktem handlowym. Na Starym Mieście jest wszystko, od urokliwych uliczek, przez stare rynki, po młyny wodne, a nawet plażę. Jeśli jesteś po miłej podróży w nieznane, spójrz na Bydgoszcz.

Dzięki flocie z wypożyczalni busów Warszawa - MAICAR, możesz dojechać do Bydgoszczy nawet w trzy godziny.

Bydgoszcz to tętniące życiem miasto z licznymi uniwersytetami i szkołami wyższymi oraz silną międzynarodową obecnością biznesu. Znana jest również z tego, że jest największym polskim ośrodkiem żeglugi śródlądowej.

To kosmopolityczne miasto jest finalistą konkursu World Travel & Tourism Council "Turystyka na jutro". W tym ważnym ośrodku kulturalnym zwiedzający mogą zwiedzać liczne obiekty artystyczne, muzyczne i teatralne, w tym Miejskie Centrum Kultury, w którym odbywają się częste imprezy i przedstawienia.

W mieście znajduje się wiele obowiązkowych atrakcji, w tym Stary Młyn nad Brdą, Plac Mikołaja Kopernika i Panteon Bydgoski. Miasto jest również ważnym, profesjonalnym ośrodkiem sportowym, w którym na terenie Zespołu Sportowego Zawisza odbywają się liczne imprezy światowe.

Białystok

Podczas gdy Kraków i Warszawa to dwa miasta, które przez lata były stolicą Polski, nie są jedynymi miastami, w których znajdują się wielkie pałace nadające się do zamieszkania władców. Wystarczy wziąć północno-wschodnie miasto Białystok i jego wspaniały Pałac Branickich. Chociaż jest to tylko pałac dla miejscowej szlachty, posiada on wszystkie cechy wspaniałego pałacu, od jego architektury po starannie utrzymane ogrody.

Białystok jest jednak czymś więcej niż tylko tą jedną atrakcją. Ma zwyczajowy plac i kościoły, które tętnią życiem, zwłaszcza w niedziele. Do tego dochodzą mniej typowe elementy, takie jak ciekawe rzeźby wokół miasta i domy na przełomie wieków w Starej Bojarach.

Wynajęcie busa osobowego sprawi, że wyjazd na weekend do tego miasta będzie czystą przyjemnością. Innymi ważnymi obiektami architektury są Dom Jeździecki, Pałac Lubomirskich oraz neogotycka Katedrę Najświętszej Marii Panny wraz z kilkoma innymi pałacami, budynkami i kościołami.

W pobliżu miasta znajdują się liczne wsie i miasteczka do zwiedzania, w tym Choroszcz, w którym znajduje się arystokratyczny domek letniskowy Branickich oraz Knyszyn, ulubiony przez króla Zygmunta Augusta. W pobliżu znajduje się Białowieski Park Narodowy, Narwiański Park Narodowy oraz Bagna Doliny Biebrzy dla miłośników przyrody.

Samochodem z wypożyczalni busów osobowych Warszawa - MAICAR dotrzesz na miejsce w około 2 godziny.

tanie busy na wyjazd do Karpacza

Karpacz

Wynajem busa osobowego to świetny pomysł na organizację wycieczki do Karpacza, czyli zachwycającego ośrodka narciarskiego położonego w Karkonoszach południowo-zachodniej Polski.

W Karpaczu znajduje się znana na całym świecie skocznia narciarska. Jednak to górskie miasteczko ma w sobie coś z rodzinnych marzeń o urlopie z dziesiątkami innych atrakcji, które z pewnością dostarczą wielu wrażeń.

Istnieją dwa interaktywne obiekty Lego, w których rodziny mogą spędzić wiele godzin na zabawie. Bajkowy Park to seria domków z animowanymi bajkami, plus plac zabaw dla dzieci i letni tor saneczkowy.

Całoroczny tor bobslejowy oraz interaktywne muzeum królestwa duchów górskich to jedne z wielu atrakcji przyjaznych dla rodzin. Miłośnicy przyrody będą uwielbiać ten region przez cały rok.

Katowice

Wychodząc z trwającego od dziesięcioleci załamania przemysłu węglowego, Katowice na nowo kształtują się jako wyrafinowane centrum małego biznesu i handlu.

Wynajem busa osobowego umożliwi dojazd do wielu znanych miejsc, takich jak między innymi: Nikiszowiec, historyczny obszar robotniczy, oraz Giszowiec, miasteczko ogrodowe.

Warto zobaczyć UFO-kształtny Spodek. Katowice nie są miejscem, do którego ludzie wybierają się, by cieszyć się przyrodą ze względu na ich przemysłową przeszłość.

Jednym z jasnych miejsc dla miłośników przyrody jest Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku. Na zakończenie dnia zwiedzania Katowic, podróżni mogą zatrzymać się w Białej. Miejsce, w którym znajduje się największy w mieście wybór piw rzemieślniczych i butelkowanych, w tym wiele smacznych polskich mikrobrowarów.

Samochody wypożyczalni busów osobowych Warszawa - MAICAR świetnie sprawdzą się w podróży do Katowic, czas przejazdu wynosi około pięć godzin.

Kielce

Wypożyczalnia busów osobowych warszawa - MAICAR oferuje wynajem busów, które umożliwią organizację wyjazdu do Kielc. Podróżujący, którzy uwielbiają wypoczynek na świeżym powietrzu, z pewnością pokochają Góry Świętokrzyskie.

Oprócz wielu miejsc na świeżym powietrzu i możliwości podziwiania licznych terenów zielonych w mieście znajduje się kilka tras spacerowych. W mieście znajduje się również pięć rezerwatów przyrody.

Rynek Główny jest dobrym punktem wyjścia do zwiedzania Kielc. Zwiedzający znajdą tu XII-wieczną katedrę, XVII-wieczny pałac biskupów, neogotycki pałac oraz mnóstwo muzeów, kościołów i wież.

Miasto ułatwiło turystom zwiedzanie dzięki oznaczonemu szlakowi widokowemu o długości 80 km, zarówno dla pieszych jak i rowerzystów.

MAICAR Warszawa umożliwia wynajem busa osobowego, który sprawdzi się w takiej podróży.

Łódź

Łódź jest kulturalną mekką, warto odwiedzić to miejsce podróżując busem osobowym z wypożyczalni Warszawa MAICAR.

Zwiedzanie Łodzi warto rozpocząć od spaceru ulicą Piotrkowską, aby zapoznać się z najlepszą architekturą. Inne miejsca, które warto zobaczyć w Łodzi to Zespół Izraela Poznańskiego, m.in. Manufaktura, Dwór Edwarda Herbsta, Pałac Oskara Kona i Dworzec Radegasta.

Łódź słynie również z uczelni filmowej z wybitnymi absolwentami branży filmowej. Ważne jest, aby zrozumieć, że nie wszystkie miasta w Polsce są takie same. Jest tu sporo różnorodności, a Łódź jest doskonałym przykładem miejsca, które nie jest "typowym" polskim celem podróży.

Zamiast średniowiecznego dziedzictwa, Łódź odwołuje się do lat 1800 i 1900. Nie zapominajmy o współczesnym ruchu twórczym, który widział w Łodzi rodzącą się wyobraźnię sztukę uliczną.

Wynajem busa osobowego umożliwia wyjazd do Łodzi, czas przejazdu z Warszawy to około 2 godziny.

Wynajem busów na weekend w Lublinie

Lublin

Zwiedzanie Lublina warto rozpocząć od Wieży Trójcy Świętej, aby podziwiać malownicze Stare Miasto, najlepiej zachowane średniowieczne miasto w Polsce.

Zwiedzanie Starego Miasta rozpoczyna się przy XIV-wiecznej Bramie Krakowskiej, gdzie znajduje się ponad 100 dworów i budynków, a także podziemny szlak turystyczny. Wynajem busa osobowego w Warszawie umożliwi organizację wycieczki do tego pięknego miasta.

W centrum miasta znajdują się kawiarnie, bary i restauracje w artystycznych piwnicach. W mieście znajdują się uniwersytety, teatry, ogrody, w tym Ogród Botaniczny Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Centrum miasta jest malownicze. To, że możesz wejść do tych budynków i zjeść kilka fantastycznych pierogów w tradycyjnej polskiej tawernie jest wyjątkowym bonusem.

Za głównym placem znajdują się duże wieżowe bramy, ogromne kościoły, stare ruiny i piękny, ale malowniczy zamek. Wypożyczalnia busów osobowych Warszawa - MAICAR to najlepszy wybór w planowaniu wycieczki do Lublina.

Poznań

Bus osobowy to świetny wybór w planowaniu wycieczki do Poznania. Wypożyczalnia busów osobowych Warszawa - MAICAR umożliwi realizację takiego pomysłu. Poznań to nowoczesne miasto położone nad rzeką Wartą w zachodniej Polsce.

Najbardziej znane jest Stare Miasto. Znajduje się tam wiele uczelni wyższych i międzynarodowych targów. Dzielnica Stare Miasto jest epicentrum życia w Poznaniu z historycznymi atrakcjami, muzeami oraz mnóstwem restauracji, klubów i pubów.

Miłośnikom architektury spodobają się renesansowe budynki Starego Rynku. Miłośnikom historii spodoba się poznański Ratusz, w którym znajduje się Muzeum Historyczne Miasta Poznania opowiadające historię miasta.

Zwiedzających rozbawią mechaniczne koziołki, które "pojedynkują" się gdy w południe wybije na wieży ratusza. Katedra św. Piotra i Pawła, trójnawowa bazylika, jest warta odwiedzenia na jednej z wysp - Ostrowie Tumskim. Poza tętniącym życiem centralnym placem miasta, jest w mieście wiele atrakcji.

Warto wybrać się do najstarszej katedry w Polsce oraz odwiedzić najmłodszy zamek w kraju - Zamek Królewski. Poznań łączy dwa światy, zachowując swoją wspaniałą przeszłość z takimi miejscami jak Kolegium Jezuickie i reinterpretując ją poprzez takie miejsca jak Centrum Handlowe Stary Browar.

Dojazd wynajętym busem osobowym z Warszawy zajmie około 4 godziny.

Rzeszów

Trasa z Warszawy do Rzeszowa może zająć około 5 godzin. Warto zadbać o komfort podróży. W tym celu warto wynająć busa osobowego z Wypożyczalni busów osobowych Warszawa - MAICAR.

Rzeszów to małe i spokojne miasteczko, jest odskocznią od rzeczywistości, jako postępowa kulturowa, gospodarcza i akademicka stolica prowincji.

Położony jest w południowo-wschodniej części Polski. Średniowieczny Rynek i Podziemny Szlak Turystyczny Piwnic Rzeszowskich z około 50 piwnicami są warte odwiedzenia, aby poznać historię miasta. Istnieje możliwość zwiedzania z przewodnikiem części labiryntu tuneli.

Do najważniejszych obiektów zabytkowych należą: Ratusz, gotycki kościół parafialny, klasztor pijarów, zamek, a także letni pałac Lubomirskich. Zwiedzający mogą również delektować się tradycyjnymi, miejskimi potrawami kulinarnymi z ekologicznych produktów. Biżuteria srebrna, obrazy współczesne, oryginalne szkło wykonane ręcznie oraz inne dzieła sztuki ludowej znajdują się w galeriach i na lokalnych rynkach.

W mieście można zrobić duże zakupy, a podróżując wynajętym busem osobowym nie będziesz musiał się martwić o przestrzeń na kupione pamiątki. Rzeszów jest niewątpliwie ładnym miastem, ale również takim, które wydaje się być mniejsze i bardziej kameralne niż jest w rzeczywistości.

Kiedy już oderwiesz się od komercyjnej strony miasta, znajdziesz historyczne centrum pełne ujmującego charakteru. Wystarczy jedno spojrzenie na Rynek Główny lub ulicę 3 Maja i na pewno będziesz pod wrażeniem tego, co zobaczysz.

Wśród wspaniałych budynków Rzeszowa znajdują się pałace, zamki i teatry, które razem dają miastu ten dawny rodowód, który tak bardzo kochają turyści do Europy.

Świnoujście

Innym pomysłem na podróż busem osobowym wynajętym z wypożyczalni aut Warszawa - MAICAR jest Świnoujście. Świnoujście to uzdrowiskowe i portowe miasto nad Bałtykiem. Posiada unikalną cechę polegającą na tym, że jest położone w całości na czterdziestu czterech wyspach. Jest to miejsce dla rodzin, które lubią plażowe życie, z łagodnie pochyłymi plażami, które są idealne dla dzieci.

170-letni Park Zdrojowy jest jedną z głównych atrakcji, gdzie zwiedzający mogą spacerować po terenie i podziwiać bogatą roślinność. Miłośnicy historii morskiej będą chcieli odwiedzić Muzeum Rybołówstwa Morskiego w starym ratuszu.

Obserwatorzy ptaków pokochają rezerwat ptaków oraz historyczną latarnię morską Wolin Island - za panoramiczny widok na Świnoujście.

Czas przejazdu busem osobowym z wypożyczalni busów Warszawa - MAICAR to około 6 godzin.

Wrocław

Kolejną inspiracją na podróż wynajętym busem osobowym jest miasto Wrocław. Wrocław jest stolicą Dolnego Śląska, popularnym celem podróży ze względu na swoje walory rozrywkowe i kulturowe, które wchłonęły wpływy pruskie, czeskie i austriackie, co czyni go wyjątkowym miastem kulturalnym i architektonicznym.

Na na Odrze znajduje się 12 wysp, parki nadrzeczne i ponad 100 mostów. Jako czwarte co do wielkości miasto w Polsce, szczyci się bogactwem dużych festiwali, różnych teatrów, gotycką architekturą i tętniącym życiem nocnym.

Rynek i Ostrów Tumski to dzielnice historyczne, które wyróżniają się wspaniałą architekturą, pięknymi muzeami i zabytkami. Hydropolis, centrum wiedzy o wodzie, Hala Stulecia, architektoniczny klejnot XX wieku oraz Afrykarium, tematyczne oceanarium, należą do jego najlepszych atrakcji.

Flota wypożyczalni busów osobowych Warszawa - MAICAR umożliwia dojazd z Warszawy w około 4 godziny. Wrocław ma wiele stron, które nadają mu szeroką atrakcyjność. Obszary takie jak Rynek Główny i wyspy Ostrów Tumski mają wiele historycznych punktów do podziwiania.

Trudno nie zauważyć rozbudowanego ratusza, podobnie jak połączonych wież wrocławskiej katedry. Podróżującym, którzy uwielbiają dziwaczne lub kiczowate atrakcje, spodobają się wrocławskie krasnoludki, kolekcja małych posągów - skrzatów z brązu w całym mieście, które są obecnie nowoczesną wizytówką miasta.

Olsztyn

Świetnym pomysłem na weekendowy wyjazd busem osobowym jest Olsztyn. Olsztyn znany jest z małej starówki z imponującym zamkiem i pozostałymi fragmentami dawnych murów miejskich. Ale dla wielu

Olsztyn to bardziej okoliczne jeziora, które przyciągają niezliczone rzesze turystów chcących pobawić się na swoich wodach i spędzić czas na swoich plażach.

Mimo, że polskie wybrzeże Bałtyku nie jest tak daleko, to jednak tutejsze jeziora przyciągają latem wielu urlopowiczów. Spędzenie komfortowego weekendu wiąże się z zabraniem odpowiedniego bagażu.

Busy z wypożyczalni busów osobowych Warszawa - MAICAR umożliwiają spakowanie wszystkiego co niezbędne.

Tatry

Kilka godzin podróży w Warszawy i podróżujący busem osobowym mogą znaleźć się w Tatrach, nazywanych "polskimi Alpami". Najwyższe pasmo Karpat dzielone jest ze Słowacją, gdzie obie strony graniczą ze sobą, z parkami narodowymi po obu stronach.

Zimą zwiedzający odkryją uosobienie polskiego narciarstwa i górskiej wędrówki, która stanowi wyzwanie. Latem odbywają się tu m.in. wędrówki piesze, kolarstwo górskie, wspinaczka skałkowa i paralotniarstwo.

W Zakopanem znajduje się baza noclegowa, restauracje i kawiarnie, galerie i sklepy artystyczne. Do najważniejszych atrakcji należą jeziora, panoramiczne widoki z górskich szczytów oraz wspinaczka na Orlę Perć.

Wynajęcie busa osobowego umożliwi zabrania całego niezbędnego sprzętu na górskie wakacje. Nie czekaj, skontaktuj się z wypożyczalnią busów osobowych Warszawa - MAICAR już dziś.

Ojcowski Park Narodowy

Ojcowski Park Narodowy to jeden z najmniejszych parków narodowych w Polsce. To pomysł na przyjemny dwudniowy wyjazd busem osobowym z Warszawy.

Charakteryzują go wapienne klify i formacje skalne, głębokie wąwozy, ciemne jaskinie i gęste lasy. Najbardziej znane cyple skalne to Brama Krakowska, Klub Herkulesa i Igła Deotyma. Innymi ciekawymi miejscami są dwa zamki - Zamek Kazimierz w Ojcowie i renesansowy Zamek w Pieskowej Skale, gdzie można jeździć konno.

Jaskinia Ciemna i Jaskinia Łokietka są największymi z 400 zarejestrowanych jaskiń i są dostępne dla zwiedzających. Warto wynająć przewodnika, aby jak najlepiej poznać wszystkie atrakcje parku.

Skorzystaj z oferty wypożyczalni busów osobowych Warszawa - MAICAR już dziś.

Wyspa Uznam

Wyspa Uznam znajduje się w północno-wschodniej części Pomorza Zachodniego. Ta popularna miejscowość leżąca na wschód od Polski nad Morzem Bałtyckim oferuje liczne hotele, pensjonaty i urocze karczmy typu bed and breakfast.

Łatwo dojedziesz na miejsce busem osobowym. Największą atrakcją jest dziewicza przyroda i nieskazitelnie czyste plaże Morza Bałtyckiego, ale także różnorodność kulturowa, zwłaszcza latem.

Zwiedzający znajdą tu kilka międzynarodowych imprez mody, przedstawienia teatralne, wystawy muzealne i koncerty plenerowe.

Wypożyczalnia busów osobowych Warszawa - MAICAR umożliwi realizację takiej wycieczki.

Kopalnia Soli Wieliczka

Kolejną propozycją na wyjazd wynajętym busem osobowym jest Kopalnia Soli Wieliczka. Kopalnia Soli Wieliczka to miejsce, którego nie można przegapić.

Zwiedzający mogą odbyć dwugodzinną wycieczkę po tej podziemnej oazie, przechodząc przez labiryntowe korytarze i kryształowe komory, które wydają się prowadzić wprost do centrum Ziemi. Podczas gdy ponad 140 stóp pod powierzchnią ziemi, goście natkną się na jeziora, jedyne w swoim rodzaju solne pomniki, a nawet kompletne kościoły.

Ten wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO obiekt, otwarty od średniowiecza, jest nadal popularnym miejscem ze względu na swój mikroklimat, na który składa się temperatura od 44 do 53 stopni Fahrenheita z niezwykle zmineralizowanym wilgotnym powietrzem.

Atrakcją są wspaniale udekorowane komory, a zwłaszcza komory Kopernika i Piłsudskiego.

Dojazd samochodem z wypożyczalni busów osobowych Warszawa - MAICAR zajmie około 4 godziny.

Weekend na morzem? - tylko busem z wypożyczalni Maicar!

Hel

Położony na czubku półwyspu, który wpada do Morza Bałtyckiego, Hel brzmi o wiele bardziej Hel znajduje się relatywnie blisko Gdańska i przy dobrej pogodzie można go zobaczyć z przeciwległego brzegu.

Dojazd busem osobowym z Gdańska na Hel zajmuje około 2 godziny, natomiast dojazd z Warszawy około 6 godzin. Miejsce ma bez wątpienia swój urok.

Kiedy już tu będziesz, koniecznie odwiedź latarnię morską, zobacz Muzeum Rybołówstwa i przespaceruj się po szlakach na samej Mierzei. Jeśli cały ten spacer sprawi, że zgłodniejesz, wejdź do To-Tu, w którym znajdziesz jedne z najlepszych owoców morza serwowanych na świeżo.

Wypożyczalnia busów osobowych Warszawa MAICAR poleca Hel jako świetne miejsce na urlop.

Malbork

Kolejnym pomysłem na podróż busem osobowym z Warszawy jest Malbork. Położony w północnej Polsce, Malbork został założony już w XIII wieku przez Krzyżaków.

Po osiedleniu się na tych terenach postanowili nie wyjeżdżać i zbudowali swoją kwaterę główną, która miała pokazywać siłę i znaczenie rycerstwa. W rezultacie, zamek w Malborku jest (do dziś) największym zamkiem na świecie!

W ciągu następnych 500 lat zamek kilkakrotnie przechodził z rąk do rąk, pomiędzy Polakami i Niemcami. W czasie II wojny światowej ponad połowa zamku została zniszczona. Po II wojnie światowej zamek ponownie stał się częścią Polski. Zamek przeszedł gruntowną renowację i obecnie znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Ten polski zamek znajduje się w pobliżu nadmorskiego miasta Gdańska, który jest popularnym przystankiem dla statków wycieczkowych pływających po Morzu Bałtyckim. Zwiedzanie zamku w Malborku jest możliwe w ciągu zaledwie pół dnia, ponieważ dojazd do Malborka zajmuje mniej niż godzinę.

Dojazd busem osobowym z Warszawy zajmuje około 3 godziny.

Zamek Książ

Innym historycznym miejscem na liście naszych polecanych miejsc - wypożyczalni busów osobowych MAICAR jest zamek Książ, który znajduje się w Górach Sowich w południowo-zachodniej Polsce. Jest to imponująca twierdza wzniesiona na skalnym nasypie i otoczona bujnymi lasami i nieskazitelnymi ogrodami.

Z historią, która sięga XII wieku, imponujący kompleks miał wielu różnych ważnych właścicieli. Dziś jednak właśnie to, co znajduje się pod zamkiem, przyciąga uwagę ludzi. Większość sieci podziemnych budowli leży niedokończona bezpośrednio pod zamkiem i w okolicy, a całość stanowi część tajemniczego Projektu Riese (po niemiecku "gigant"). Jeden z największych projektów budowlanych w czasie wojny, Project Riese, ze względu na swój ściśle tajny status i nieliczne dokumenty, które pozostają szczegółowe informacje na temat jego przeznaczenia, nadal stanowi przeszkodę dla historyków i naukowców.

Poszukiwacze skarbów z całego świata co roku przeszukują wzgórza wokół zamku z wykrywaczami metalu licząc na to, że to właśnie oni znajdą kryjówkę skarbu.

Dojazd busem osobowym zajmuje z Warszawy około 7 godzin.

Zapraszamy do naszej wypożyczalni busów osobowych Warszawa - MAICAR, z przyjemnością dobierzemy odpowiednie auto na taką podróż.

Twierdza Wisłoujście

Ostatnią propozycją na wyjazd busem osobowym z wypożyczalni Warszawa - MAICAR jest Twierdza Wisłoujście. Jest to jest strategiczna placówką znajdująca się przy ujściu Wisły, gdzie wpływa się do Morza Bałtyckiego. Z tego miejsca można obserwować i monitorować ruch wszystkich statków płynących do i z portu gdańskiego, dlatego też ten wyjątkowy okrągły fort był kluczowym punktem obronnym dla Polski przez wieki, począwszy od początku XIV wieku.

Dojazd busem osobowym z Warszawy na miejsce zajmie około 5 godzin.

Najwcześniejsze wzmianki o wieży strażniczej na tym terenie pochodzą z 1308 roku, ale dopiero ponad sto lat później wzniesiono pierwszą stałą budowlę fortyfikacyjną. W 1482 roku wybudowano okrągłą wieżę, która pełniła funkcję strażnicy i latarni morskiej.

Na przestrzeni dziejów twierdza była wielokrotnie rozbudowywana i przebudowywana, a wokół tej centralnej wieży ustawiano szereg dodatkowych budynków. W XVI wieku do konstrukcji dobudowano okrągłą baterię składającą się z zespołu bastionów i kazamatów, w celu lepszego ustawienia broni palnej.

Fundamenty fortu spoczywają na drewnianych, podziemnych bunkrach ukrytych pod wodą, gdzie obecnie znajduje się kolekcja zabytkowej broni. Z biegiem lat znaczenie tej twierdzy zmalało, a w czasie II wojny światowej została ona poważnie uszkodzona przez wojska radzieckie.

Na szczęście w 1974 roku Muzeum Gdańskie uzyskało ten teren i zadbało o historyczny aspekt tego miejsca. Prace konserwatorskie nadal trwają, ale wiele z oryginalnych obiektów zostało odrestaurowanych i można je zwiedzać do dziś.

Z wypożyczalnią busów osobowych masz możliwość organizacji ciekawych wycieczek.

Skontaktuj się z nami w sprawie wynajmu busów.

Zapraszamy!

Maicar - Wynajem busów i samochodów osobowych Warszawa - ZADZWOŃ! 606 395 202

Wypożyczalnia samochodów i busów w Warszawie. Ponad 150 pojazdów! Najlepsze ceny! Wynajm aut luksusowych i busów na krótki i długi termin! Dojazd i ubezpieczenie! Zadzwoń - 606-395-202Audi A6 Avant , Audi A6 Avant wynajem , Audi wypożyczalnia , Auto luksusowe wynajem , Bezpieczne i komfortowe busy , Brwinów wynajem busów , Bus 9-osobowy Warszawa , bus dla grup Janki , bus do wynajęcia Janki , Bus na godziny , Bus na godziny Warszawa , Bus na przeprowadzkę , bus na wycieczkę Janki , Bus Opel Vivaro wynajem] , Bus Wawa najtaniej , Busy 5-osobowe , Busy 6-osobowe , Busy 6-osobowe Brwinów , Busy 6-osobowe Józefów , Busy 6-osobowe Kobyłka , Busy 6-osobowe Nowy Dwór Mazowiecki , Busy 6-osobowe Otwock , Busy 6-osobowe Piastów , Busy 6-osobowe Radom , Busy 6-osobowe Radzymin , Busy 6-osobowe Raszyn , Busy 6-osobowe Sulejówek , Busy 6-osobowe Tarczyn , Busy 6-osobowe Wołomin , Busy 6-osobowe Ząbki , Busy 6-osobowe Żoliborz , Busy 6-osobowe Żyrardów , Busy 6-osoboweBrwinów , Busy 6-osoboweJózefów , Busy 6-osoboweKobyłka , Busy 6-osoboweNowy Dwór Mazowiecki , Busy 6-osoboweOtwock , Busy 6-osobowePiastów , Busy 6-osoboweRadom , Busy 6-osoboweRadzymin , Busy 6-osoboweRaszyn , Busy 6-osoboweSulejówek , Busy 6-osoboweTarczyn , Busy 6-osoboweWołomin , Busy 6-osoboweZąbki , Busy 6-osoboweŻoliborz , Busy 6-osoboweŻyrardów , Busy 7-osobowe , Busy 7-osobowe Brwinów , Busy 7-osobowe Józefów , Busy 7-osobowe Kobyłka , Busy 7-osobowe Nowy Dwór Mazowiecki , Busy 7-osobowe Otwock , Busy 7-osobowe Piastów , Busy 7-osobowe Radom , Busy 7-osobowe Radzymin , Busy 7-osobowe Raszyn , Busy 7-osobowe Sulejówek , Busy 7-osobowe Tarczyn , Busy 7-osobowe Wołomin , Busy 7-osobowe Ząbki , Busy 7-osobowe Żoliborz , Busy 7-osobowe Żyrardów , Busy 8-osobowe , Busy 8-osobowe Brwinów , Busy 8-osobowe Józefów , Busy 8-osobowe Kobyłka , Busy 8-osobowe Nowy Dwór Mazowiecki , Busy 8-osobowe Otwock , Busy 8-osobowe Piastów , Busy 8-osobowe Radom , Busy 8-osobowe Radzymin , Busy 8-osobowe Raszyn , Busy 8-osobowe Sulejówek , Busy 8-osobowe Tarczyn , Busy 8-osobowe Wołomin , Busy 8-osobowe Ząbki , Busy 8-osobowe Żoliborz , Busy 8-osobowe Żyrardów , Busy 9-osobowe , Busy do wynajęcia , Busy do wynajęcia Brwinów , Busy do wynajęcia Józefów , Busy do wynajęcia Kobyłka , Busy do wynajęcia Nowy Dwór Mazowiecki , Busy do wynajęcia Otwock , Busy do wynajęcia Piastów , Busy do wynajęcia Radom , Busy do wynajęcia Radzymin , Busy do wynajęcia Raszyn , Busy do wynajęcia Sulejówek , Busy do wynajęcia Tarczyn , Busy do wynajęcia Wołomin , Busy do wynajęcia Ząbki , Busy do wynajęcia Żoliborz , Busy do wynajęcia Żyrardów , Busy dostawcze Brwinów , Busy dostawcze Józefów , Busy dostawcze Kobyłka , Busy dostawcze Nowy Dwór Mazowiecki , Busy dostawcze Otwock , Busy dostawcze Piastów , Busy dostawcze Radom , Busy dostawcze Radzymin , Busy dostawcze Raszyn , Busy dostawcze Sulejówek , Busy dostawcze Tarczyn , Busy dostawcze Warszawa , Busy dostawcze Wołomin , Busy dostawcze Ząbki , Busy dostawcze Żoliborz , Busy dostawcze Żyrardów , busy osobowe Brwinów , busy osobowe Józefów , busy osobowe Kobyłka , busy osobowe Nowy Dwór Mazowiecki , busy osobowe Otwock , busy osobowe Piastów , busy osobowe Pruszków , busy osobowe Radom , busy osobowe Radzymin , busy osobowe Raszyn , busy osobowe Sulejówek , busy osobowe Tarczyn , busy osobowe Warszawa , busy osobowe Wołomin , Busy osobowe wynajem , busy osobowe Ząbki , busy osobowe Żoliborz , busy osobowe Żyrardów , Busy Warszawa , Busy Wawa , busy wynajem , busy wynajem Brwinów , busy wynajem cennik , busy wynajem Józefów , busy wynajem Kobyłka , busy wynajem Nowy Dwór Mazowiecki , busy wynajem Otwock , busy wynajem Piastów , busy wynajem Pruszków , busy wynajem Radom , busy wynajem Radzymin , busy wynajem Raszyn , busy wynajem Sulejówek , busy wynajem Tarczyn , busy wynajem Wołomin , busy wynajem Ząbki , busy wynajem Żoliborz , busy wynajem Żyrardów , Cennik wynajmu busów , cennik wynajmu busów dostawczych w Warszawie , Cennik wynajmu busów osobowych w Warszawie , Cennik wynajmu samochodów osobowych , Cennik wypożyczenia samochodów Warszawa , Czy wypożyczalnia może podstawić samochód na lotnisko Okęcie? , Czy wypożyczalnia samochodów Maicar w Warszawie posiada auta z napędem 4x4? , Czy wypożyczalnia samochodów Maicar w Warszawie posiada samochody z automatyczną skrzynią biegów? , Ford Tourneo Custom , Ford Transit L2H2 , Ford transit specyfikacja , Ford Transit Warszawa , Ford Transit wynajem , Ford Transit wynajem długoterminowy , Ford transit wynajem krótkoterminowy , gdzie najtaniej wynająć samochód , gdzie wynająć busa? , Gdzie wypożyczyć busa w Warszawie? , Gdzie wypożyczyć samochód? , Gzie wynająć Audi a6 avant , jak zaoszczędzić na wynajmie samochodu , Jakie dokumenty są wymagane do wynajęcia samochodu w Maicar w Warszawie? , Jakie są ceny wypożyczenia samochodu w Warszawie? , Jakie są godziny otwarcia wypożyczalni samochodów Maicar w Warszawie? , Józefów wynajem busów , Kobyłka wynajem busów , luksusowe samochody na wynajem na lotnisku Chopina , luksusowe samochody na wynajem w Warszawie , Luksusowy bus , Mercedes E220 , Mercedes E300 , Mercedes S400 Long , Mińsk Mazowiecki , Mińsk Mazowiecki wynajem busów , najem samochodów Warszawa Okęcie , najlepsza wypożyczalnia samochodów , Najlepsza wypożyczalnia samochodów w Grodzisku Mazowieckim , Najlepsza wypożyczalnia samochodów Warszawa , Najtańsza wypożyczalnia busów w Warszawie , Najtańsza wypożyczalnia samochodów w Warszawie , najtańsze samochody - wynajem , Nowy Dwór Mazowiecki wynajem busów , Obrotowe siedzenia , oferta wynajmu samochodów , Oferta wypożyczalni samochodów Maicar , Opel Movano wynajem , Opel Vivaro wypożyczalnia Warszawa , Otwock wynajem busów , Peugeot Traveller , Peugeot Traveller wypożyczalnia , Piastów wynajem busów , Porównanie modeli Audi , porównanie modeli Mercedes , Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina wynajem samochodów , Radom wynajem busów , Radzymin wynajem busów , Raszyn wynajem busów , samochody do wynajęcia , samochody dostawcze wypożyczalnia , samochody na lotnisko Chopina , Sulejówek wynajem busów , tania wypożyczalnia busów Warszawa , Tanie busy brygadówki , Tanie busy na godziny , tanie busy Warszawa , tanie wypożyczalnie samochodów , Tarczyn wynajem busów , Toyota Camry Hybryda , Toyota CHR Hybryda , Toyota Corolla Hybryda , Toyota Corolla wynajem , Toyota Proace VIP , Toyota ProAce wynajem , Toyota RAV4 , Toyota wynajem najtaniej , Toyota wypożyczalnia , usługi wynajmu samochodów dla firm , Warszawa , Warszawa wypożyczalnia busów , Wawa , Wołomin wynajem busów , Wynajem audi w Warszawie , wynajem aut lotnisko Chopina , Wynajem aut w Warszawie , wynajem aut Warszawa , Wynajem busów , wynajem busów Brwinów , Wynajem busów dostawczych , wynajem busów Grodzisk Mazowiecki , wynajem busów Janki , wynajem busów Józefów , wynajem busów Kobyłka , Wynajem Busów Łomianki , Wynajem Busów na Imprezy , Wynajem Busów na Wakacje , wynajem busów Nowy Dwór Mazowiecki , wynajem busów osobowych , wynajem busów osobowych, , wynajem busów Otwock , wynajem busów Piastów , wynajem busów Pruszków , wynajem busów Radom , wynajem busów Radzymin , wynajem busów Raszyn , wynajem busów Sulejówek , wynajem busów Tarczyn , Wynajem busów w Grodzisku Mazowieckim , Wynajem busów w Legionowie , Wynajem busów Warszawa , Wynajem busów Wawa , wynajem busów Wołomin , wynajem busów Ząbki , wynajem busów Żoliborz , wynajem busów Żyrardów , wynajem długoterminowy , wynajem mercedesów , Wynajem Opel Vivaro , wynajem pojazdów Janki , Wynajem samochodów , wynajem samochodów dostawczych na lotnisku Chopina , wynajem samochodów Janki , wynajem samochodów Lotnisko Chopina , Wynajem samochodów na lotnisku Chopina w Warszawie , wynajem samochodów Warszawa , wypożyczalnia busów Brwinów , Wypożyczalnia busów cennik , wypożyczalnia busów Janki , wypożyczalnia busów Józefów , wypożyczalnia busów Kobyłka , wypożyczalnia busów Nowy Dwór Mazowiecki , Wypożyczalnia busów opinie , wypożyczalnia busów Otwock , wypożyczalnia busów Piastów , wypożyczalnia busów Pruszków , wypożyczalnia busów Radom , wypożyczalnia busów Radzymin , wypożyczalnia busów Raszyn , Wypożyczalnia busów Sochaczew , wypożyczalnia busów Sulejówek , wypożyczalnia busów Tarczyn , wypożyczalnia busów Warszawa , wypożyczalnia busów Wołomin , wypożyczalnia busów Ząbki , wypożyczalnia busów Żoliborz , wypożyczalnia busów Żyrardów , Wypożyczalnia cennik , wypożyczalnia Mercedesów , Wypożyczalnia pojazdów luksusowych Warszawa , wypożyczalnia samochodów , wypożyczalnia samochodów Janki , wypożyczalnia samochodów luksusowych , Wypożyczalnia samochodów Maicar w Warszawie , wypożyczalnia samochodów Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina , Wypożyczalnia samochodów Sochaczew , Wypożyczalnia samochodów w Warszawie , Wypożyczalnia samochodów Warszawa , wypożyczalnia samochodów z odbiorem na lotnisku , Wypożyczalnia Warszawa , wypożyczalnia Warszawa, Maicar , wypożyczenie busa za granicą , Ząbki wynajem busów , zasady dotyczące paliwa przy wynajmie samochodu w Maicar w Warszawie , zasady dotyczące zwrotu samochodu , Żoliborz wynajem busów , Żyrardów wynajem busów ,