Wypożyczalnia busów osobowych w Warszawie

Atrakcje w Polsce, które Warto odwiedzić busem osobowym

Chcesz zaplanować rodzinny wypad poza miasto?
Szukasz inspiracji dla swoich podróży?
Wypożyczalnia busów osobowych MAICAR, przedstawia listę najciekawszych miejsc w Polsce.

Kopalnia Soli w Wieliczce
Wynajem busa osobowego umożliwia organizację wyjazdu do Kopalni Soli w Wieliczce w Polsce, która jest uosobieniem postępu technologicznego. Proponowany środek transportu: Opel Vivaro Long: bus 9 osobowy. Uważa się, że początki obecnej kopalni sięgają czasów starożytnych, kiedy to odkryto w niej złoże soli kamiennej. W średniowieczu sól została uznana za jedną z najważniejszych podstaw przemysłu spożywczego i konserwatorskiego, co doprowadziło do rozwoju technologii wydobycia soli i dalszego jej wydobywania. W okresie renesansu kopalnia była jednym z największych przedsięwzięć biznesowych w Europie. Mniej więcej w tym czasie do kopalni zaczęli napływać królewscy turyści, zwabieni częściowo przez rozwijający się renesansowy smak humanizmu i kultury.
Pod koniec XVIII wieku Austria przejęła kontrolę nad kopalnią i przyniosła nowe formy organizacji, a także dalszy postęp technologiczny - wiele z nich jest odpowiedzialnych za jej długowieczność. Narodziny turystyki ogólnej w kopalni nastąpiły w okresie panowania austriackiego. Na początku lat 90-tych zaprzestano produkcji soli w kopalni, a po zalaniu kopalni przywrócono znaczenie jej konserwacji.
Mimo niezwykłej historii kopalni, to właśnie dzieła sztuki górniczej (a później także innych twórców) przyciągają co roku ponad milion turystów do Kopalni Soli w Wieliczce. Górnicy powoli zmieniali kopalnię z ciemnej jaskini w majestatyczne, królewskie miejsce. Do XIX wieku gigantyczne, solno-kryształowe żyrandole oświetlały podziemny kompleks. Uderzające rzeźbione w soli pomniki i płaskorzeźby zdobiące komnaty dostępne dla turystów, przyniosły sławę w całej Europie.
W ostatnich latach kopalnia była wielokrotnie nagradzana za swoje walory zdrowotne. Mówi się, że atmosfera w kopalni jest doskonała dla osób cierpiących na różnego rodzaju choroby układu oddechowego, a goście mogą teraz zatrzymać się w specjalnym ośrodku. Przyjazd busem osobowym umożliwia zakup pamiątek z tego wspaniałego miejsca. Kopalnia Soli w Wieliczce jest jedną z najstarszych na świecie, wciąż czynną kopalnią soli. W 1978 r. kopalnia została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Czas dojazdu busem osobowym z Warszawy do Kopalni soli w Wielicze wynosi około 4 godziny.

Rynek Podziemny w Krakowie
Drugim świetnym miejscem na wycieczkę busem osobowym jest Kraków. Stojąc na kostce brukowej zabytkowego krakowskiego rynku, łatwo jest przegapić plac archeologiczny znajdujący się pod ziemią, znany jako Rynek Podziemny. Podziemne wykopaliska na placu rozpoczęły się w 2005 roku, po tym jak odkrycie różnych artefaktów wokół słynnych krakowskich Sukiennic doprowadziło do spekulacji na temat tego, co jeszcze można znaleźć poniżej poziomu ulicy. Odkryto skarbiec przedmiotów i pozostałości konstrukcyjne, które malują żywy obraz codziennego życia komercyjnego w Krakowie w ciągu ostatnich 700 lat.
Unikalne, całkowicie podziemne wykopaliska odsłoniły nie tylko pozostałości kramów kupieckich i rozmaitych przedmiotów codziennego użytku - odważników, monet, ubrań i biżuterii - ale także zachowane fragmenty średniowiecznych traktów komunikacyjnych, pozostałości osady zniszczonej przez Tatarów w 1241 roku, wielowiekowe akwedukty oraz cmentarzysko ukazujące niektóre z osobliwych praktyk pochówkowych z XI wieku. Otwarte w 2010 roku Muzeum Podziemia Rynku to muzeum, które powstało w celu pokazania tej skarbnicy historii Krakowa, mieszając artefakty i odrestaurowane stanowiska archeologiczne z laserami, maszynami dymiącymi, hologramami i 600 trójwymiarowymi modelami przedmiotów codziennego użytku, sterowanymi za pomocą 37 ekranów dotykowych. Ze względu na popularność muzeum oraz fakt, że obłożenie jest ograniczone do 300 osób jednorazowo, zaleca się kupowanie biletów z wyprzedzeniem na konkretny czas wejścia. Jeśli macie Państwo dzieci, nie przegapcie pokoju dziecięcego, w którym znajduje się ożywczy automatyczny pokaz kukiełkowy. Czas dojazdu busem osobowym z Warszawy do Krakowa wynosi około 4 godziny.
Proponowany środek transportu: Ford Transit: bus 9 osobowy.


Muzeum Neonu
Zwiedzając busem osobowym Warszawę warto odwiedzić Muzeum Neonu. Po śmierci Józefa Stalina w 1953 roku, Blok Wschodni przeszedł przez tzw. odwilż Chruszczowską, w której doszło do złagodzenia represji społecznych i kulturowych. W Polsce jedną z konsekwencji tej zmiany była epoka "neonizacji", oficjalnej polityki sprowadzania na ulice polskich miast blasku zachodnich nocy. Miejsce zlokalizowane jest na Pradze, a dojazd busem osobowym z centrum miasta zajmuje około 20 minut. Muzeum Neonów stara się zachować i eksponować znaki powstałe w ramach tego dziwnego programu państwowego. Kolekcja muzeum składa się z setek neonów, które zostały umieszczone w całej Polsce od lat 50 do 70. Znaki te, zamówione i zainstalowane przez oficjalną państwową agencję reklamową Reklame, były często projektowane z myślą o promowaniu obiektów kultury i życia nocnego, a także (teoretycznie) rozwijającej się kultury konsumpcyjnej. Ponieważ jednak nie istniały marki ani prywatne sklepy czy firmy, znaki często po prostu stwierdzały, co można (znowu, teoretycznie) znaleźć w danym miejscu (np. "Biżuteria", "Maszyny do szycia", "Taniec", "Teatr" itp.) w zgrabnych pętlach koloru elektrycznego.
Znaki te zostały zaprojektowane przez najwybitniejszych polskich artystów i grafików i często zawierały całkowicie unikatowe, ręcznie pisane czcionki. Było też wiele nietypowych, czysto dekoracyjnych znaków, mających na celu upiększyć fasady. Neony te stały się charakterystyczną cechą charakterystyczną polskich ulic miejskich i służyły jako punkty orientacyjne dla ludzi.
W miarę jak znaki te zaczęły zanikać w okresie powojennym, fotografka Ilona Karwińska zaczęła dokumentować tę unikalną formę sztuki przemysłowej, która pozostawiła nieusuwalny ślad na konkretnym okresie polskiego życia miejskiego. Powstała w ten sposób wystawa "Polski Neon" położyła podwaliny pod Muzeum Neonu, które Karwińska otworzyła w 2012 roku wraz ze swoim partnerem Davidem Hillem. Jest to największa kolekcja neonów w Europie.
Proponowany środek transportu: Toyota ProAce Vip: bus 7 osobowy / bus 8 osobowy.

Muzeum Książ
Wynajem busa osobowego umożliwia organizację wycieczki w Góry Sowie, gdzie znajduje się wspaniały zamek. Zamek Książ Książ to imponująca twierdza wzniesiona na skarpie klifowej, otoczona bujnymi lasami i nieskazitelnymi ogrodami. Z historią, która sięga XII wieku, imponujący kompleks miał wielu różnych ważnych właścicieli i architektoniczne uznania, które są warte odwiedzenia na własną rękę. Dziś jednak właśnie to, co znajduje się pod zamkiem, przyciąga uwagę ludzi.
Czas dojazdu z busem osobowym z Warszawy wynosi 5 godzin. Na taką trasę proponujemy wypożyczenie luksusowego busa osobowego: Mercedes Vito Extra Long.

Galeria Forty
Wypożyczenie busa umożliwia dojazd większej grupie osób do Galerii Forty w Warszawie. Galeria próbuje ominąć ograniczenia narzucone często przez zamknięte przestrzenie wystawiennicze, a zamiast tego celebruje spontaniczność i anarchizm street artu. Ściany bez nadzoru budynku Northern Barracks, czynnego 24 godziny na dobę, pokryte są obrazami i tekstem. W starych carskich koszarach można zobaczyć wiele różnych stylów, w tym szablony, tagi i instalacje. Projekt jest prowadzony przez Fundację Sztuki Plenerowej, a prace i obiekt są chronione przez Stołecznego Konserwatora Zabytków. Prace stworzone przez zaproszonych do projektu mieszają się z tekstami i obrazami dodawanymi spontanicznie przez "nieproszonych" artystów i grafficiarzy .
Dla pasjonatów sztuki ilość przestrzeni w busie osobowym, umożliwia zabranie farb i innych elementów, które są ważne dla Twórców. Sztuka w murach fortu ciągle się zmienia, podobnie jak sztuka uliczna na wolności. Każdego artystę zachęca się do tworzenia spontanicznie i indywidualnie, bez żadnych ograniczeń powszechnie nakładanych na prace galeryjne. Opuszczony budynek, zbudowany w latach osiemdziesiątych XIX wieku, nie jest łatwy do odnalezienia, co sprawia, że jest ulubionym miejscem zarówno wśród miejscowych, jak i śmiałych podróżników. A sztuka stanowi swego rodzaju niskobudżetowy projekt rewitalizacyjny, pomagając zachować i przyciągnąć zwiedzających do starego fortu.
Proponowany środek transportu: Opel Vivaro Long: bus 9 osobowy.

Gazownia Wola
Innym ciekawym miejscem w Warszawie, które warto wybrać na wycieczkę wypożyczonym busem osobowym jest pięknie zachowana Gazownia Warszawska (znana również jako "Gazownia Wola"). Jest ona jednym z najczystszych przykładów historycznej architektury przemysłowej z końca XIX i początku XX wieku. Większość terenów została pięknie odrestaurowana, a w tym co kiedyś było kompresorem i pompownią mieści się ogromne, różnorodne muzeum, które zawiera dogłębną historię ewolucji Polski z wydobyciem gazu. Znajdują się w nim dokumenty i archiwa zdjęć, ale najbardziej imponująca jest zdrowa kolekcja maszyn używanych przez dziesięciolecia zarówno w przemyśle, jak i w domach prywatnych. Lampy gazowe z każdej epoki, niektóre z nich do dziś zdobią ulice Warszawy, a rozmaite sprzęty domowe są karłowate przez masywne maszyny, które niegdyś tworzyły flaki gazowe miasta.
Dojazd busem osobowym z centrum miasta zajmuje maksymalnie 30 minut. Budynki w stylu neoklasycystycznym powstały w 1888 roku, ale w 1939 roku zostały zniszczone podczas II wojny światowej, a następnie unieruchomione. Po wojnie zostały odbudowane i ponownie otwarte 25 czerwca 1945 roku. Na początku lat 70. zostały ponownie zamknięte, ponieważ gaz ziemny stał się jedyną w swoim rodzaju metodą w mieście. Od 1977 r. jest to muzeum.
Podczas gdy piękne budynki i piękne sale muzealne są czyste i lśniące, są jeszcze części starych, zniszczonych budynków, które nie zostały jeszcze upiększone. Stare, ogromne zbiorniki gazu, a za muzeum - koloseum. Koloseum jest masywnym, sferycznym budynkiem, który w zrozumiały sposób przyciąga miejskich odkrywców i fotografów.
Proponowany środek transportu: Ford Transit: bus 9 osobowy.


Kościół Świętego Krzyża w Warszawie
Podróżując wynajętym busem osobowym po Warszawie warto zaparkować w pobliżu ulicy Krakowskie Przedmieście, gdzie znajduje się Kościół Świętego Krzyża. W ostatnich dniach swego życia, sławny polski kompozytor Fryderyk Chopin, zwrócił się z prośbą o złożenie jego serca (po śmierci) w ojczyźnie, wiedząc doskonale, że jego ciało nigdy nie opuści Paryża. Kiedy odszedł, najstarsza siostra Chopina, Ludwika Jędrzejewicz, spełniła jego prośbę, zabierając serce przed pochówkiem. Finalnie zostało przewiezione do kościoła Świętego Krzyża w Warszawie, gdzie zostało złożone pod niewielkim pomnikiem. Warszawa bywa miastem zakorkowanym, dlatego warto wybrać komfortowy bus. Świetnie sprawdzi się Toyota ProAce Vip: bus 7 osobowy / bus 8 osobowy.

Twierdza Wisłoujście
Na dalszą wycieczkę wypożyczonym busem osobowym z Warszawy warto wybrać się do Twierdzy Wisłoujście, która jest strategiczną placówką przy ujściu Wisły. Z tego miejsca można obserwować i monitorować ruch wszystkich statków płynących do i z portu gdańskiego, dlatego ten wyjątkowy okrągły fort przez wieki, począwszy od początku XIV wieku, był kluczowym punktem obronnym Polski. Najwcześniejsze wzmianki o wieży strażniczej na tym terenie pochodzą z 1308 roku, ale dopiero ponad sto lat później wzniesiono pierwszą stałą budowlę fortyfikacyjną. W 1482 roku wybudowano okrągłą wieżę, która pełniła funkcję strażnicy i latarni morskiej. Na przestrzeni dziejów twierdza była wielokrotnie rozbudowywana i przebudowywana, a wokół tej centralnej wieży ustawiano szereg dodatkowych budynków. Czas dojazdu busem osobowym z Warszawy do Twierdzy Wisłoujście wynosi około 4 godziny.
W XVI wieku do konstrukcji dobudowano okrągłą baterię składającą się z zespołu bastionów i kazamatów, w celu lepszego ustawienia broni palnej. Fundamenty fortu spoczywają na drewnianych, podziemnych bunkrach ukrytych pod wodą, w których obecnie znajduje się kolekcja zabytkowej broni.
Z biegiem lat znaczenie tej twierdzy zmalało, a w czasie II wojny światowej została ona poważnie uszkodzona przez wojska radzieckie. Na szczęście w 1974 roku Muzeum Gdańskie uzyskało ten teren i zdało sobie sprawę z historycznego znaczenia tego miejsca. Prace konserwatorskie nadal trwają, ale wiele z oryginalnych obiektów zostało odrestaurowanych i można je zwiedzać do dziś. Wiedz zanim pójdziesz
Do twierdzy można łatwo dostać się busem osobowym. Punkt widokowy na zewnątrz dostępny jest dla zwiedzających bezpłatnie. Natomiasto do wejścia na wieżę lub zwiedzania kazamatów potrzebne są bilety. Otwarte od 10:00 do 18:00 w miesiącach wiosennych i letnich. Miejsce zamknięte od października do końca kwietnia. Z uwagi na dużą odległość dla podróżujących z Warszawy, proponujemy wynajęcie luksusowego busa osobowego: Mercedes Vito Extra Long.

Dom Kereta
Wielu zagranicznych turystów wypożycza bus osobowy, by dostać się do centrum miasta, gdzie znajduje się Dom Kereta. Warszawa Centralna jest naprawdę zatłoczona przestrzenią, a wielu deweloperów z centrum zamienia przestrzeń poziomą w pionową, budując wysokie wieżowce. Ale w żadnym innym miejscu na świecie stosunek wysokości do szerokości nie jest tak szalenie niedorzeczny jak w przypadku warszawskiego "Keret House". Witamy w najwęższym domu na świecie.
Zaprojektowany przez polskiego architekta Jakuba Szczęsnego, warszawski Dom Kereta jest wciśnięty w szczelinę zwaną "poduszką powietrzną", pomiędzy dwoma budynkami. Dom Kereta rozciąga się na wysokość ponad 9 metrów. Bus osobowy najlepiej zaparkować przy ulicy Chłodnej lub Ogrodowej.
Na zaledwie 14 metrach kwadratowych powierzchni udało się Jakubowi zmieścić sypialnię, łazienkę, kuchnię i dwie lodówki na trzech piętrach. Na pierwszym piętrze nie ma nic poza klatką schodową do drugiego. Jednak schody są schowane, co czyni je przyjemnym (choć klaustrofobicznym) salonem. Aby dostać się z drugiego piętra na trzecie, należy wejść po białej drabinie.
Ponieważ Dom Kereta jest tak mały, nie ma w nim miejsca na tradycyjne urządzenia elektryczne i kanalizacyjne. Zrealizowane przez Szczęsnego prowizoryczne rozwiązanie dylematu elektrycznego polegało na pozyskaniu energii elektrycznej z dwóch budynków, pomiędzy którymi został wsadzony. Aby pozbyć się ścieków, Dom Kereta unika miejskich standardów, a zamiast tego stosuje innowacyjny, niestandardowy projekt.
Wybudowane w 2012 r. wąskie arcydzieło Szczęsnego jest prawnie klasyfikowane jako "instalacja artystyczna", ponieważ nie spełnia polskich przepisów mieszkaniowych, ale w praktyce jednak służy jako rezydencja. Dom Kereta jest otwarty dla wszystkich przyjezdnych do Warszawy. Osoby odwiedzające Warszawę cenią sobie komfort podróżowania, idealnym wyborem jest Toyota ProAce Vip: bus osobowy, który może pomieścić nawet do 8 osób.